Rüyada Nohut Görmek

Rüyada nohut görmek, kedere yorulur. Rüyasında ku­ru nohut gören kimse, kedere ve sıkıntıya, kafa yorgunlu­ğuna düşer şeklinde tabir edilir. Rüyada nohut görmek, ba­zı kere de, zorluk, çetinlik, zorla ele geçen mal ve zorlukla, zahmetle kazanılan rızka ve paraya işaretle tabir olunur.

Bazı yorumculara göre, rüyada taze nohut görmek, keder ve üzüntüye veya hastalığa işarettir. Kuru nohut görmek ise, helal mal ve helal rızık ile tabir olunur.

Rüyasında sıcak nohut (leblebi vesaire gibi) yediğini gören kimse, vakitsiz bir zamanda karısını öperek orucunu bo­zacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada görülen nohut, çetinlik ve zorla meydana gelen mala yorumlanır.

Çetin ve zor şartlarda elde edilen mala işaret eder. Sıcak nohut yediğini gören kişi Ramazan günü hanımını öper.

İbn-i Siri’nin Yorumu;

Bu yorumla ilgili İbn-i Sirin’in bir tabiri vardır. Şöyle ki: Bir adam İbn-i Siri’in yanıma gelerek gördüğü rüyasının yo­rumlanmasını ister: “Efendim, rüyamda kavrulmuş sıcak no­hut yediğimi gördüm.” der. İbn-i Şirin: “Oruçlu iken, oruçlu ol­duğun halde, ramazan gününde hanımını öptün mü?” diye sormuştur. Rüyayı gören adam: “Evet” cevabını vermiştir. İbn-i Şirin rüya sahibine: “İşte gördüğün rüyanın tabiri ve yo­rumu budur” demiştir.

Rüyada görülen nohut, çetinlik ve zorla kazanılan mala işâret eder.

Rüyada kavrulmuş nohut görmek (leblebi gibi), uygun olmayan bir yerde ve zamanda birisini öpmeye işâret eder.

Rüyada kavrulmuş nohut görmek, ramazan günü hanımını öperek orucunu bozmakla da tabir edilmiştir.

 

Bir yanıt yazın