Rüyada Nas Suresi Görmek

Bu sureyi rüyasında okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, haset edenlerin (kıskanç kimselerin) ve kötü insanların şerrinden ve verecekleri zararlardan emin ve emniyette olur, işleri yolunda gider ve düşmanlarına galip (üstün) gelir veya geleceğine işaretle tabir olunur.

Rüyada Nâs suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek; rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekleşmesine, düşmana galibiyete, şeytanın vesveselerinden emin olmaya yorumlanır.

İbn-i Sirin’in yorumu:

Rüyasında Nas suresini gören, oku­yan ve okunduğunu dinleyen kimseyi, Cenab-ı Allah, insanların nazarından (nazar değmesinden), şerlerinden ve za­rarlardan muhafaza ederek korur ve koruyacağına işarettir.

Kirmani’nin yorumu:

Bu mübarek sureyi rüyasında gören kimseyi, Cenab-ı Allah, halkın şerrinden ve halkı da rüya sahibinin şerrinden korur ve koruyacağına işarettir demiştir.

Bir kimse rüyada Nâs Sûresi’ni veya ondan bir âyeti okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görse, Allah Teâlâ onu nazardan ve kötü gözlerden, zararlı kimselerin ve cinlerin şer ve zararından muhafaza buyurur.

Yine rüyada Nâs Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekleşmesine, düşmana galibiyete, sihirbazların sihrinden, şeytanın kötülüklerinden emin olmaya ve aile ve akrabaların toplanmasına da işâret eder.

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!