Skip to Content

Rüyada Namaza Durmak

Rüyada namaza durmanın anlamı ise çok hayırlı bir haberin olacağına yorumlanır. Kişi geçmişini ve yaptıklarını geride bırakarak doğru yol bulmaya,  hayat için yeniden başlanılacağına , yapılan günahlarda ise Allah’a sığınılıp af dileneceğe yorumlanır.

Rüyada Cuma Namazına Durmak

Rüyada Cuma namazı durduğunu gören bir kişi, dini olarak Müslüman olduğuna ve bir Müslüman gibi yaşamaya delalettir.  Rüya sahibi kişi, hiç bir şekilde Allah yolunda sapmadan ahlaklı ve adaletli kişi olarak davranmaya yorumlanır.  Aynı zaman rüyanın bir diğer anlamı rüya sahibi kişinin geçmişte ki hastalığının yeniden nüksedilmesine yorumlanır.

Rüyada Bayram Namazına Durmak

Rüyada Bayram namazına durduğunu görmek ise kişinin akrabalarıyla miras kavgası yaşadığı problemle ilgili bu soruna çözüm bulunacağına yorumlanır. Kişi borçlarından kurtulduğu gibi ferahladıktan sonra hac ibadetini yerine getirmeye namaza başlamaya yorumlanır. Yani kişi dini olarak manevi yönden gelişmektir.  Rüya sahibi kişi her yönden dünya hayatını biraz daha geride bırakarak ahiret hayatına daha hazırlıklı olmak ister. Buna yönelik bir çalışma yapacağına yorumlanır.

Rüyada Namaza Durmanın Psikolojik Yorumu

Rüyada namaza durmanın psikolojik olarak bir yorumu vardır. Rüya sahibi kişi, genellikle ruhani açıdan yoğun duygular yaşar. İnançları ile araştırma yapan ve daha ideal bir hayat yaşamak için uğraş veren kişileri simgeler.  Rüya sahibi aileye verilen değeri yaşamak için mücadele verildiğinin de yoruma vardır.