Rüyada Midye Görmek

Rüyada midye görmek, gerçekleştirilen bir eylemden dolayı duyulan pişmanlığı temsil eder. Rüya sahibinin karşısına çıkan bir fırsatla ilgili hiçbir araştırma yapmadan, düşüncesizce bu işe atılacağına ve sonrasında yaşayacağı sıkıntılardan ötürü bu hatadan kurtulma yolları arayacağına delalettir. Rüyasında midye gören kişi, içinde bulunduğu bu kötü durumdan yalnızca kendi çabalarıyla kurtulabilecektir.

Rüyada Midye Açmak

 • Rüya sahibi midyeyi açarken zorlanmış ancak midyenin içinden güzellikler ortaya çıkmışsa bu, kişinin bir hedefe ulaşmak için çok çaba sarf edeceği fakat sonunda bu arzusuna ulaşacağı anlamına gelir.
 • Eğer rüyayı gören kişi midyeyi kolaylıkla açıyor ve midyenin içinde bir şey bulamıyor veya bulduğu şey onu mutlu etmiyorsa, çaba sarf etmeden ulaşacağı mevkinin veya kısmetin ona hayır getirmeyeceğine işaret eder.

Rüyada Midye Temizlemek

 • Rüya sahibinin zor ve uğraştırıcı bir sürecin sonunda bol ve helal kazanç elde edeceğine yahut tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen gönlünü kaptırdığı kimseyle hayırlı bir birliktelik yaşayacağına delalet eder.  

Rüyada Midye Yemek

 • Eğer rüya sahibi midye yedikten sonra rahatsızlanıyor veya kendini kötü hissediyorsa bu, hayırlı gibi görünen bir kısmetin veya gelecek vadeden bir iş fırsatının ona zararının dokunacağına işaret eder.
 • Ancak rüya sahibi midyeyi yedikten sonra kendini doymuş, güçlü veya mutlu hissediyorsa iş veya özel hayatında karşısına çıkacak fırsatları değerlendirmesi gerektiği, bu fırsatların hayırlara vesile olacağına delalet eder.

Rüyada Çiğ Midye Yemek

 • Rüyada çiğ midye yediğini gören kişi, kendisine hayrı dokunmayacağını bilmesine rağmen bir işi istemeden yapmak zorunda kalacak demektir. Ayrıca rüya sahibi evliyse, evlilikle ilgili sorunlarının dışarıdan alacağı yardım ve tavsiyeler sayesinde ortadan kalkacağına da yorulmaktadır.
 • Eğer rüyayı gören kişi midyeyi yedikten sonra doyuyor veya mutlu oluyorsa bu, başlangıçta isteksizce başlanan bir işin sonunda rüya sahibini beklemediği bir refaha ve huzura kavuşacağına işarettir.

Rüyada Midye Pişirmek

 • Rüya sahibini kara bulutlar gibi saran dertlerin ve sıkıntıların, kendi çabaları sonucunda sona ereceği ve sonunda huzura kavuşacağı şeklinde tabir edilir.
 • Eğer midye pişirirken çıkan kokulardan rahatsız olunursa, rüya sahibi dertlerinden kurtulmak için yapacağı şeylerin bir kısmını isteyerek yapmayacak ancak yine de yapmak zorunda kalacaktır.

Rüyada Başka Birinin Midye Yediğini Görmek

 • Bu rüya, midyenin kime ait olduğuna göre farklı şekilde yorumlanmaktadır. Eğer midyeleri yediği görülen kişi midyeleri kendi hazırlamış veya satın almışsa bu, o kişinin kendi emekleri doğrultusunda hak ettiği noktaya geleceğine işaret eder. Rüya sahibi bu duruma hasetle baksa da içten içe asıl hak edenin gördüğü kişi olduğunu bilmektedir.
 • Tam tersi durumda ise bu rüya, rüyayı gören kişinin hak ettiği bir mevkiye bir başkasının getirileceğine delalet eder.

Rüyada Midye Pilavı Görmek

 • Rüyasında midye dolmaya yaparken kullanılacak pilav gören kişinin maddi sorunlarının çözüleceği, beklenmedik bir yerden beklenmedik bir anda eline toplu para geçeceği şeklinde yorumlanır. Pilav ne kadar bolsa kişinin eline geçecek para da o kadar boldur. Rüya sahibi bu pilavı başkalarıyla da paylaşırsa güzel işler yapacağı ve muhtaç durumda olanlara yardım edeceği anlamına gelir.

Rüyada Midye Dolma Görmek

 • Midye pilavı görmekle benzer şekilde tabir edilen bu rüya, rüya sahibinin maddi sıkıntılarının nihayete ereceğine ve hayırlı kazançlar elde edeceğine işaret eder.
 • Eğer rüyayı gören kişi çalışıyorsa bir süre sonra mevkisinde yükselecek ve daha yüksek kazanç elde edeceği bir pozisyona gelecek demektir.
 • Rüya sahibi çalışmıyorsa bekleyişi sona erecek ve bol kazanç elde edeceği bir işe girecek anlamına gelir.

Rüyada Midye Satın Almak

 • Bu rüya, farklı rüya yorumcuları tarafından farklı yorumlara sahiptir. Bir kısım rüya yorumcusu bu rüyayı yapılacak bir yatırım, yeni başlanacak bir girişim veya kariyerde yakalanacak bir fırsat şeklinde yorumlarken bazı yorumcular ise bu rüyaları rüya sahibinin mal varlığını ve birikimini kaybedeceği şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Midye Aldığını Görmek

 • Midye satın almaktan farklı olarak, rüyasında herhangi bir bedel ödemeden midye alan kişinin bu rüyası, iş hayatında önüne çok önemli bir fırsat çıkacağı, gelir getirmesi muhtemel bir işe yatırım yapabileceği anlamına gelir.
 • Ancak rüya sahibi aldığı midyeleri yemek yerine atıyorsa bu, elde edeceği fırsatı değerlendiremeyeceği ve elinin tersiyle iteceği manasına gelir.

Rüyada Midye Sattığını Görmek

 • Ne satıyor olursa olsun, rüyasında bir şey satarak hayırlı ve helal kazanç elde ettiğini gören kişilerin rüyaları hayra yorulur. Rüyada midye sattığını gören kimse meslek değişikliğine gidebilir veya işiyle ilgili önemli bir karar almanın arifesinde olabilir. Alacağı karar neticesinde rüya sahibinin geliri artacak ve bol kazanç elde etmeye başlayacaktır.

Rüyada Denizde Midye Görmek

 • Rüya sahibinin karşısına çıkması muhtemel fırsatlar ve imkanlar karşısında ne yapacağını bilemeyeceği anlamına gelen bu rüya, rüyayı gören kişinin sonrasında ne yaptığına göre anlamlanır. Eğer kişi, gördüğü midyeleri çıkarmak üzere denize dalıyorsa bu fırsatları değerlendirerek yeni yollara gireceği şeklinde tabir edilir.
 • Ancak herhangi bir şey yapmıyorsa kararsızlık neticesinde fırsatları kaçıracağı anlamına gelir.

Rüyada Midye Topladığını Görmek

 • Rüyasında midye toplayan kişinin rüyası, bir değişim sürecine girdiği ve ruhsal bir metamorfoz yaşayacağı anlamına gelir. Olumlu veya olumsuz bir gelişme sonucunda önemli kararlar alacak olan rüya sahibi, sonunda yaşamını farklı bir patikaya taşıyacak ve bu yeni yol ona beklenmedik kapılar açacaktır. Bu kapıların hayırlı olup olmadığını ise ancak zaman gösterecektir.

Rüyada Midye Çıkardığını Görmek

 • Midye toplamakla benzer şekilde tabir edilen bu rüya, kişinin alacağı kararlar neticesinde ruhsal bir değişim geçireceğine ve yeni yollar izleyeceğine delalet eder.

Rüyada Midye İçinde İnci Görmek

 • İnci, son derece kıymetli ve güzel görünen bir süs tanesidir. Rüyasında midye içinden inci çıkardığını gören kişi, büyük sıkıntılar çekecek, büyük zorluklarla mücadele edecek ancak sonunda hayallerinde bile olmayan bir rızka ve berekete kavuşacaktır. Rüyada görülen inci tanesi ne kadar büyükse rüya sahibinin bolluğu da o derece fazla olur.

Rüyada Midye Kabuğu Görmek

 • Sert ve güçlü bir yapıya sahip olan midye kabuğu rüya sahibinin karşısına çıkacak olan güçlüklere işarettir. Ancak bu tip rüyaları yorumlamak için yalnızca görülen objeye bakmak yeterli değildir. Rüya sahibinin bu objeyle ne yaptığına göre farklı manalara gelebilir. Örneğin rüya sahibi midye kabuğunu kırıyorsa bu, karşısına çıkan her türlü sıkıntıyı ve zorluğu kendi çabasıyla yenmeyi başaracağına yorulur.
 • Rüyayı gören kişi midye kabuğunu elinden atıyorsa, karşısına çıkan olumsuzluğu umursamadan yoluna devam edeceği ve hayatına hiçbir etkisi olmayacağı şeklinde tabir edilir.
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın