Rüyada Menekşe Görmek

Rüyada menekşe görmek, bir kadın yüzünden menfaat ve fayda göreceğinize işaret sayılır. Koparılmış menekşe görmek, hüzün ve kedere işaret eder. Bir kadın menekşe koparıp kocasına verdiğini görürse kocasından boşanıp ayrılacağına, erkek görürse onun da karısından ayrılacağına işaret eder. Bir kadın me­nekşe topladığını görürse bekar ise evleneceğine, erkek ise gam ve kedere işarettir.

Rüyada menekşe görmek, ömrünüzün uzayacağına, uzun bir hayat süreceğinize işarettir.

Rüyada menekşe çiçeği görmek, emsali arasında üstün meziyetlere sahip birisine yahut emsali arasında güzel ve üstün ahlâklı hizmetçiye işâret eder.

Bazen rüyada menekşe görmek, güzel bir kadına işâret eder.

Yine rüyada görülen güzel menekşe ve ona benzer güzel ve hoş kokulu olan çiçeği görmek, sabrı ve sebatı az olan bir hanıma veya ömrü kısa ya da hastalıklı bir çocuğa işâret eder.

Bir kimsenin rüyada menekşeyi diğer çiçeklerle beraber görmesi, ülfet ve muhabbç te işâret eder.

Menekşe, güzel bir kadındır. Menekşe ve ona benzer güzel kokulu şeyler, sebatı az olan bir hanıma veya ömrü kısa ya da hastalıklı bir çocuğa yorumlanır. Menekşeyi, gülden bir şey ile beraber görse, ülfet ve muhabbete işarettir.

Benzerleri arasında üstün ahlaklı bir zevceye işaret eder, bir kimse menekşeyi yerden kaldırırsa güzel bir cariyeyi öper.

Bir yanıt yazın