Rüyada Kur’an Okunduğunu Görmek

Rüyada Kur’an okunduğunu görmek kişinin hayatında var olan tüm belalardan bir anda kurtulacağını, dertlerinin sona ereceğini anlatan bir rüyadır. Rüya sahibi eğer çok güzel bir sesin Kur’an okuduğunu gördüyse dileklerinin, arzularının en yakın zamanda nail olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca rüya sahibini din anlamında daha yüksek seviyelere gelecek, yükselecek diye yorumlanır.
Kur’an okuyan kişiyi tanımıyorsanız beklemediğiniz bir kişiden veya yerden çıkar sağlayacaksınız demektir. Eğer tanıdığınız bir insan Kuran okuyorsa o insan sayesinde güzel bir yola gireceksiniz anlamına gelir.

Rüyada Hafız Görmek

Rüyada hafız görmek, diyanet kişinin ezbere Kur’an okuduğunu gördüyseniz hayatınızda derin bir iç huzura kavuşacaksınız, hem sosyal hem iş hayatınızı rahat gittiğini göreceksiniz demektir. Yine dileklerinizin gerçekleşeceğini anlatan bu rüya etrafınızda iyi karakterde, kabiliyetli insanlar olacağına delalet eder. Allah aşkı ile dolu kişilerle beraber hareket edecek, birbirinizi kötülüklerden ve günahlardan uzak tutacaksınız demektir.
Eğer kişi kendisinin Hafız olduğunu rüyasında gördüyse yakın bir zamanda büyük bir rızka ya da nimete kavuşacak demektir. Ayrıca hem maddi hem manevi anlamda ferahlık yaşayacak, Allah katında kabul gören bir kul olacak, etrafınızda iyiliksever olmanız nedeniyle sevabınızı artıracaksınız demektir.

Rüyada Kur’an Dinlemek

Rüyada Kur’an dinleyen kişi gerçek anlamına benzer şeyler yaşayacak, dünya hayatında istediği dilekleri yerine gelecek, iç huzura kavuşacak demektir. Kalp gözünüz her zamankinden daha fazla açık olacak anlamına gelir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (2)

Halil

Rüyamda kardeşim gibi olan bir bayan arkadaşım var. Kendisi Kuran okumasını bilmiyor ama saçı açık olarak Kuran okuyordu ve ben de dinliyorum. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Güler

Rüyamda yatağımda yatıyorum. Bir arkadaşım siyah çarşaf gibi bir kıyafetle yanıma şişman beyaz tenli bir erkek bebek bırakıyor. Bebek uyurken elimi öyle sıkı bir şekilde tutuyordu ki canım acıyor. Oradan kaçmak istiyorum ama hareket edemiyorum. Bağırıyorum ve sesimi kimse duymuyor. Odanın içinde bir kadın da kitap yada Kuran okuyor. Yorumlar mısınız?