Rüyada Kulp Görmek

Rüyada kulp görmek, dindir. Bundan dolayı bir kimse ,rüyada bir kulpu tuttuğunu görse, o kimsenin İslam dinine sarıldığına ve onda sebat ettiğine yorumlanır.

Kulp ve düğme kişinin hanımına yorumlanır. Rüyada bir kulp raptettiğini gören kimse, bekarsa evlenir veya dağılmış bir işi toplamaya muvaffak olur.

Rüyada kulp görmek, iyiye yorumlanır. Bir kimsenin rü­yada bir şeyin kulpundan tuttuğunu görmek, dinine bağlı ve ibadetlerine son derece düşkün, dindar bir kimse oldu­ğuna işarettir.

Bazı yoruma göre, kulp rüyası, kadına da işaretle yorum­lanmıştır.

Rüyasında bir şeye (bir eşyaya) kulp taktığını görmek, bekar bir kimse için, evliliğe, mutlu bir yuva kur­maya işaret eder. Evli kişinin görmesi, bir çocuğunun ol­masına ve olacağına işarettir..

Kâfir kimsenin rüyada bir kulpa yapıştığını ve elini içine koyduğunu görmesi, Müslüman olmasına ve Kur’ân-ı Kerime sımsıkı sarılmasına işâret eder.

Bazı kere de kulp ve düğme, kişinin hanımına işârettir.

Rüyada görülen kulp, iman kulpudur. İslâm dinine sarılmaya işâret eder. Bundan dolayı bir kişi rüyasında bir kulpu tuttuğunu görürse, o kişinin İslam dinine sarıldığına ve onda sebat ettiğine yorumlanır.

 

Bir yanıt yazın