Rüyada Küçük Balık Görmek

Rüyada küçük balık görmek bazı tabirlere göre küçük paralar ve menfaat sağlamaktır. Ayrıca sürü halinde iseler küçük ama zararsız, duyarlı, vicdanlı dostlarınız olduğuna işaret sayılır. Rüyada görülen balıklar büyüklüğü ve sayısı oranında bereket ve kazanç sembolüdür. Balık küçük olursa birçok kimse o bolluktan yararlanacak demektir, sayıları bir veya iki ise, fayda sağlayacak bir, iki kadını simgeler.
Rüyada küçük balık görmek; sevinç ve mutluluk ifadesidir ve duygusal yönlere bağlanır, ancak daha fazla stratejik olmadan akıllı olma kabiliyetlerine işaret eder. Genellikle sezgisel ve içgüdüsel olarak, analiz etmeye gerek duymadan duruma ayak uydurmaya yorumlanır.

Rüyada Balık Görmek

İnsanların konuşmaya ya da hareket etmeye karar verdiği süreçte bilinçsiz fiziksel ve psikolojik dürtüler oluşur. Bu derin bilinçsiz süreçler rüyalarda çoğu kez balıklar tarafından tasvir edilir. Balık rüyaları olanlara bağlı olarak içimizden doğan, beslenen veya tehdit edebilecek birçok şey tasvir edebilir. Mesela; kişinin emin olamadığı bir konuda tereddüt edip geri çekilme duyguları yeni bir benlik duygusu oluşturabilir ve rüyalarda balık olarak görülebilir.
Rüyada küçük balık; kolektif bilinçsizlik ile hareket etme dürtüleri ya da inanç anlayışları gibi insanlığın ortak tutum ve isteklerini gösterebilir. Ayrıca üreme ile ilişkili (özellikle birçok küçük balık) cinsel yolculuk-faaliyet anlamına gelir. Bu anlamda yüzen ve insanoğlunun içine giren balıklar yaşam ve ölüm içerebilir. Rüyada balık zaman ve sonsuzluk hakkında henüz bilinç kazandıramadığımız bilgelik olabilir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın