Rüyada Köstebek Görmek

Rüyada köstebek görmek, iyi değildir. Horlanmaya, kin ve düşmanlığa işlerin aksaklığına ve sıkıntıya düşme­ye işaret olarak yorumlanır.

Rüyasında köstebek eti yediğini gören kimse, haram mal kazanmaya ve haram yemeye işaretle yorumlanmıştır. Köstebek etini yiyen kimse birinin gıybetini yapar.

Rüyada köstebek görmek, duvar delen hırsıza da işaret eder demiştir yorumcular. Çünkü köstebek toprağı deler ve evin içerisindeki eşyayı yer denilmiştir.

Yine köstebek rüyası, günâh, eziyet, toplantı, hanım ve evlada işâret eder.

Rüyada bir köstebek aldığını veya köstebeğin kendi yanına geldiğini görmek, şehirden göç etmeye işârettir.

Bir köstebek aldığını veya köstebeğin kendi yanına girdiğini gören kimse şehrinden göç eder. Eğer mülkü varsa satar. Kendi evi veya başkasının evinde bir köstebeğin olduğunu görse, o yerin hırsızlardan muhafaza edilmesi yahut ev sahibinin, kendisiyle beraber bulunanlardan kaçınması lazımdır. Çünkü köstebek, evin içerisinde bulunan eşyayı yer.

Bir köstebek aldığını veya köstebeğin kendi yanına girdiğini gören kimse göç eder. Eğer mülkü varsa satar. Kendi evi veya başkasının evinde bir köstebeğin olduğunu görse, o yerin hırsızlardan muhafaza edilmesi yahut ev sahibinin, kendisiyle beraber bulunanlardan kaçınması lazımdır. Köstebek, duvar delen hırsıza işarettir. Bu hayvanı görmek, günah, eziyet ve zevce işarettir. Eğer rüya sahibinin borçlusu kaçmışsa onu yakalar. Köstebek görmek, zillete, bugz ve aksaklığa işarettir.

Bir yanıt yazın