Rüyada Korkutulmak

Kişinin rüyasında başka birileri tarafından korkutulduğunu ve bundan dolayı kendisinin de korktu­ğunu görmesi, korkutulan bu kişi, düşmanına galip (üstün) geleceğine ve her türlü korkulardan emin olup korkusuz­ca yaşayacağına işarettir.

Rüyasında kanunsuz bir iş yaptın diye tehdit ile korkutul­duğunu görmek, rüya sahibinin, kanunsuz hiçbir işi olma­dığına, her işinin kanuna uygun olduğuna ve bu konuda hiçbir korkusu olmadığına, hiçbir korku çekmeyeceğine, rahat ve huzurda olduğuna işarettir. (Bu rüyada tersiyle yo­rumlanıyor demek olur.)

Bazen de tehdit, sevgiye müptela olmaya aşık olmaya işâret eder.

İtaat maksadiyle birisinin kendisini tehdit ettiğini görse, kurtuluş ve zafere nâil olur.

Rüyada korkutulmak, düşmanların hallerine vâkıf olmaya, eğer kendisini korkutan kimse bilinmiyor ve tanınmıyor ve özellikle namaz kılmak, Kur’ân okumak ve zekat vermek vs. gibi şeylerden korkutuluyorsa, o düşman şeytana işâret eder.

 

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (1)

Demet şıvga

Rüyada camide ders yapmak için gidiyodum , okul gibiydi ama yemek falan yedik birsürü arkadaş vardı toprak kazdık hocamızda bi kaç gün önce cami de ben yokken toprağın altına tabutu koymuş oluyo bende kazınca tabutu üstüme üstüme ittiriyolar çok korktum ama merdivenleri nasıl indimi bilemedim nasıl olcak bu korku ya 😢😢😢