Rüyada Kıyamet Koptuğunu Görmek

İslam’da kıyamet inancının yerinin büyük olması sebebiyle rüyasında kıyametin koptuğunu gören bir kişinin Allah inancı ve bu inanca dair pratiklerinin yerli yerinde olduğu tabir edilir. Rüyada kıyamet koptuğunu görmek başka bir ifadeyle ibadet konusunda doğru adımlar atan ve kendini Allah korkusuyla manevi yönden güçlendirmiş bir kişinin doğru adımlar attığının bir göstergesidir.

Başka rüya tabiri kaynaklarında ise rüyada kıyamet koptuğunu görmek çoğunlukla kişinin kendisini çaresizlik içerisinde hissettiğine yorulur. Özellikle takıntıların büyüdüğü ve buna eşlik eden bunalımın içinden çıkılmaz hale geldiği durumlarda gerçek yaşamda kendisine derman arayan kişiler için iç huzuru yakalayacağı adımlar atmaları tavsiye edilir.

Kıyametin Koptuğunu Duymak

Manevi bakımından kendini daralmış hisseden kişilerin daha sıklıkla gördüğü bir rüya olması sebebiyle rüyasında kıyametin koptuğunu duyan kişilerin suçluluk duygusuyla ibadete yönelmeleri belirli bir çözüm arz edebilir. Vicdanen kendisini rahatsız eden bir sırra vakıf olmanın eşliğinde rüya sahibinin sorunların kıskacında yaşayacağı günler yakındır ve buna yönelik olarak da söz konusu rüyanın görülmesinin ardından manevi olarak güçlenmek tek çözüm gibi görülür.

Özellikle sosyal çevreden, aile yakınlarından ve dostlarından kötü haberler duymak olarak da yorumlanabilen bu rüyanın kişiyi dert ve tasadan uzak tutacak eylemlere yönelmesi ve İslam’da her zaman bir sığınak olarak arz edilen tövbeye yönelmesi gerekir. Böylelikle hem manevi ferahlık yaşanacak hem de kişinin içinde bulunduğu çevrede salahiyeti sağlanacaktır.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın