Rüyada Kertenkele Görmek

Rüyada kertenkele görmek, korkulu anlar yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada kertenkele görmek, değişik şekillerde yorumlanmıştır. Rüyada görülen kertenkele, kötü ve melun, insanların arasını açan, söz götürüp getiren asi, yaramaz bir kimseyi temsil eder denilmiştir. Bu sebepten rüyada kertenkele gören kimse, kendisinde bu sayılan huyların bulunduğu bir kişiyle karşılaşır veya karşılaşaca­ğına işarettir denmiştir.

Rüyasında kertenkele eti yediğini gören kimse, bir insanın arkasından gıybet (dedikodu) eder şeklinde yorumlanmıştır.

Bir kimsenin rüyada kertenkelenin kendi (rüya sahibinin) etinden yediğini görmesi, başkalarının, rüya sahibinin ar­kasından dedikodusunu (gıybetini) ettiklerine işarettir.

Rüyada görülen kertenkele, hilebaz, kötü karakterli, melun bir kimseye; insana güven vermeyen şüpheli kimseye ya da şüpheli kalbe işaret eder.

Bazen kertenkele, kendisinden vahşet duyulan korkunç bir adama işarettir.

Kertenkele, yer değiştiren bir düşmana da işaret eder.

Bazen de rüyada kertenkele görmek, hastalık ile tabir edilir ve rüya sahibi hasta olur.

Rüyada büyük kertenkele görmek, savaş taraftarı üst düzey bir yöneticiye, iş hususunda azimli ve sebatlı bir kimseye; işsiz adam için iş bulup çalışmaya, dinde fitneye veya ateşe tapan bir kadına işâret eder.

Bazen de rüyada büyük kertenkele görmek, ölü üzerine ağlamaya ve ölünün meziyetlerini saymaya alâmettir.

Rüyada alaca kertenkele görmek, fakirliğe, üzüntüye veya alçak, ahlâksız bir kimseye ve bir kavimden gelecek zararlara işaret eder.

Yine alaca kertenkele görmek, insanlar arasında ihtilaf çıkartan koyuculuk ve gammazlıkla halkın arasını bozan ve onları fitneye sürükleyen kötü bir adama işaret eder.

Bir kimse rüyada kertenkelenin kendi etinden yediğini görse, onun gıybetini yapan bir insana işarettir.

Rüyada kertenkele görmek, kötülükle uzaklaştıran ve iyiliği emreden şöhretli bir kimseye işarettir. Kertenkele, insanların arasını açan, söz götürüp getiren asi bir kimsedir. Rüyada kertenkele etini yediğini gören kimse, gıybet eder. Bir kimse rüyada kertenkelenin kendi etinden yediğini görse, onun gıybetini yapan bir insana işarettir. Kertenkele, yer değiştiren bir düşmandır. Rüyada kertenkele gören kimse hastalanır. Bazı tabirciler, kertenkele, kötü ve melun bir kimsedir, derler.

Rüyada görülen kertenkele, halkın malına hile yapan biridir. Rüyada kertenkele gören kimse, hastalanır. Kertenkele, kötü bir kimsedir. Zira kertenkele sureti değişmiş olan şeylerdendir.

 

Bazen de kertenkele görmek, kazançta olan şüpheye veya şüpheli bir adama yorulur.

Büyük kertenkele, iş konusunda azimli ve sebatli bir kimsedir. Büyük kertenkele, işsiz kimse için çalışmaya işarettir.

Rüyada küçük ve erkek kertenkele, asılsız ve alçak bir kimsedir. Bazen de bu hayvanı görmek, yeme ve kazançta çok haris olmaya, ahlak ve mizacının değişken olmasına işarettir.

Rüyada alaca kertenkele görmek, koğuculuk ve gammazlıkla halkın arasını bozan ve onlara şerli şeyleri öğretip hayır şeylerden kaçındırarak aralarına düşmanlık sokan kötü bir adama işarettir.

Alaca kertenkeleyi görmek, fakirliğe, üzüntüye veya alçak bir kimseye yorulur.

Bir yanıt yazın