Rüyada Kerpiç Görmek

Rüyada kerpiç denilen inşaat malzemesini gör­mek, elinizdeki ile kanaat edeceğinize, fazlası için çalışmayacağı­nıza, yumuşak tabiatlı bir kimse olduğunuza işaret eder. Kerpiçten yapılmış bir binaya girdiğinizi görmek, kazancı az olan işlerle meşgul olduğunuza veya alacağınıza, kerpiçten duvar veya bir ev yaptığınızı görmek, ancak güçlükle geçiminizi temin edecek bir işle uğraşacağınıza işaret eder.

Rüyada kerpiç görmek, mal ve servete işaret olarak yorumlanır. Bir kimsenin rüyada henüz kullanılmamış, duvara örülmemiş kerpiç görmesi, rüya sahibinin elde edeceği mala, kavuşacağı servete işarettir.

Kişinin rüyada kendisinin kerpiç yaptığını (kerpiç döktüğü­nü) görmesi, onun mala, mülke ve kazanıp elde edeceği bol rızka işarettir demişlerdir.

Bir kimsenin rüyada henüz duvara örülmemiş kerpiç yığını görmesi, altına işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

Kişinin rüyada kerpiçlerini ateşte pişirdiğini görmesi, ka­zandığı malından hayır göreceğine, kazancında bereket olacağına işaret eder demişlerdir.

Bir kimsenin rüyada kerpiç yaptığını (kerpiç kalıplarına ker­piçleri döktüğünü) görmesi, rüya sahibi kişinin erkek çocuk­larının çok olacağına işaret eder demişlerdir.

Kişinin rüyada kerpiçten bir ev yaptığını görmesi, halka başkan olmasına veya olacağına işaret eder.

Rüyada henüz binaya konmamış kerpiç görmek, mala; binaya konmuş kerpiç görmek, iyi amele ve dine işaret eder.

Kerpiç rüyası, hizmetçilerle de tabir edilir.

Rüyada binadan bir kerpicin düşmesi, orada bulunan bir hastanın ölebileceğine veya orada meydana gelecek perişanlığa işaret eder.

Yine rüyada kerpiç yaptığını görmek, rüya sahibinin erkek çocuklarının çok olacağına işarettir.

Rüyada binada olmayan ve fakat bir yerde yığılı kerpiç görmek, altına işaret eder.

Rüyada kerpiç görmek, rüya sahibi için meydana gelecek bir maldır. Henüz binaya konmamış kerpiç; mala, binaya konmuş kerpiç de iyi amele ve dine işarettir. Kerpiç hizmetçilerle de tabir edilir. Bundan dolayı bir kimse rüyada yüksek bir yerden kerpiç attığını ve o kerpicin dağılıp parça parça olduğunu görse, o kimsenin bir hizmetçisi ölür.

 

Bir yanıt yazın