Rüyada Kene Görmek

Rüyada görülen kene, hain ve rahatsız edici düşmanı temsil eder. Kene rüyası, rüya sahibine musallat olmuş, hain ve rahatsızlık veren bir düşmana işaretle yorumlan­mıştır. Rüyasında bir keneyi öldürdüğünü gören kişi, böyle bir düşmanına üstünlük sağlayıp ondan kurtulacağına işaretle yorumlanmıştır.

Rüyasında keneleri toplayıp attığını gören kişi, malına göz diken, malını yemek isteyen haini def eder (kovar) ve ona karşı gücünü gösterir şeklinde yorumlanmıştır. Kene öl­dürdüğünü gören kimse, düşmanına galip (üstün) gelir denmiştir.

Bazı yorumcular, rüyada kene görmeyi, haram yiyen bir kişiye işaret eder şeklinde yorumlamışlardır. Çünkü kene, canlıların kanını emerek yaşamını sürdürür denilmiştir.

Rüyada kene (hayvanların etine yapışıp kanlarını emen bir küçük böcek) görmek, aşağılık, düşük karakterli, asaletsiz alçak düşmanlara ve başkasının sırtından geçinen asalak kimseye işaret eder.

Rüya sahibinin vücudunda bulunan kene; üzüntü, keder ve zarardır,

Kene, akrabadan olan bir düşmana da işarettir.

Bazen de rüyada kene görmek, karnını haram ile dolduran bir adama işâret eder.

Rüyada kene toplayıp attığını görmek, malını yemek isteyen bir kimseyi yanından uzaklaştırmaya işarettir.

Rüyada bir keneyi öldürdüğünü gören, malını yemek isteyen bir düşmanı üzerine galip gelir ve onu kahreder.

Kene görmek, faydasız ve alçak kimseye işarettir.

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (1)

Mustafa kemal yazılıtaşrr

Ruyamda ustu acik bir arabayla gezerken , cinsini tanimadigim bir kus bana carpti ve elim kolum kasindi derken bir baktim dort tane kene kolum ve elimden iceri girdi.ardindan akrabalarim beni hastaneye goturuyordu , derken keneler kollarimdan cikmaya baslayip sinek olup uctular , bir tanesidebaşimda uctu…ve ardindan brn hastane goruyorum bazilari olmus bazilari ameliyet oluyor.sanki savas ortami insanlarin kemikleri ortaya serpilmis acik ulu orta koridorlarda ameliyatlar yapiliyor derken kendimi disari atiyorum buyuk sut kahvesi renginde buyuk bir boga duvara baglanmis guya boga benimmis..boganin yaninda bir bayan var.bu sefer kurban siramiz erken gelecek diyor ve son kenede derimden cikti