Rüyada Kehif Suresi Görmek

Bir kimsenin rüyada bu mübarek sureyi okuduğunu veya okunduğunu görmesi, hayırla, hayra işa­ret olarak yorumlanmıştır. Rüyayı gören kimsenin uzun ömürlü, bol rızkla, dinin emirlerini yerine getiren, mal mülk sahibi ve bütün isteklerine kavuşacağına, bütün korkulardan emin olacağına ve ahiret saadetine ereceğine işaretle yorumlanır demişlerdir rüya yorumcuları.

Ünlü rüya yorumcularının Kehif suresi ile ilgili yorumları­nı şöylece sıralamamızda fayda ve yararların olduğuna inanıyorum:

ibn-i Sirin’in yorumu: Kehif suresini rüyasında okuduğu­nu veya başkası tarafından okunduğunu duyup dinlediği­ni gören kimse, her türlü afetlerden, bela ve kazalardan, felaketlerden korunup muhafaza olunur, dininde ihlas sahibi bir insan olmayı başarır şeklinde yorumlamıştır.

Gafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu: Rüyasında Kehif sure-i celilesini okuduğunu veya başkası tarafından okunduğunu veya dinlediğini, işittiğini gören kimse, istek ve dileğine nail olur ve dünya hayatı istediği şekilde akıp gider, murat ettiği, arzuladığı şeyleri hep elde eder şeklinde yorum­lamıştır.

Bir yanıt yazın