Rüyada Kefalet Görmek

Rüyada kefalet (birisine kefil olduğunu) görmek, bü­yük bir yük altına girmeye işarettir. Bir kimsenin rüyada bir şeye kefil olduğunu görmesi, onun bir yük altına, bir sorumluluk altına gireceğine işaret eder.

Bazı yorumculara göre, rüyada görülen kefalet (kefil ol­mak), rüya sahibinin borçlanacağına ve zor duruma düşüp pişmanlık içine gireceğine işarettir.

Rüyada bir şeye kefil olduğunu görmek, rüya sahibinin o şeyi üzerine almasına işârettir.

Rüyada hayırlı bir şey için kefil olduğunu görmek, hayırlı bir işe yardım etmeye işaret eder. Eğer kefil olunan şey haram bir mal ise, rüya sahibinin çoluk çocuğunun geçimi hakkında sıkıntı çekmesine ve fakirliğe düşmesine işaret eder.

Rüyada bir kimseye kefil olduğunu görmek, kefil olduğu şahıstan terbiye öğrenmesine işarettir.

Bazen de kefil olmak, pişmanlığa işaret eder.

Rüyada bir Müslüman’a kefil olduğunu görmek, rızka ve Allah Teâlâ’nın düşmanları üzerine galip gelmeye işaret eder.

Kefalet rüyası, gerek kefil ve gerekse kefil olunan kimse için bir işte sebat göstermeye işaret eder.

Yine rüyada bir insana kefil olmak, iyi bir rızıkla rızıklanmaya işarettir.

Rüyada küçük bir çocuğa kefil olduğunu görmek, bir düşmana öğüt vermek ile tabir olunur.

Rüyada bir şeye kefil olmak, rüya sahibinin o şeyi üzerine almasına işarettir. Rüyada kefil olduğu şey, başkası tarafından verilecek sadakayı veya görülecek bir işi ya da aciz bir kimsenin yardımına koşmak gibi hayırlı bir şey olursa, rüya sahibinin hayırlı bir şeye yardım etmesine işarettir. Eğer kefil olduğu şey içki veya haram mal olursa, çoluk çocuğunun geçimi hakkında sıkıntı çekmesine, fakirleşmesine ve borçlanmaya işarettir. Rüyada kefillik uyanıkken yapılacak borçtur. Rüyada bir kimseye kefil olduğunu gören kimse, kefil olduğu şahıstan terbiye öğrenmesine işarettir. Bazen de kefalet pişmanlığa işarettir.

Bir yanıt yazın