Rüyada Kaval Görmek

Rüyanızda kaval görmeniz, iyi ve sevindirici haberler alacağınıza işarettir.

Bir kimsenin rüyada koyun çobanı birinin kaval çaldığını (üflediğini) görmesi, iyi bir haber almaya işarettir. Kendisi­nin kaval üflediğini (çaldığını) görmek, gurbete düşmeye sevdiklerinden ayrılıp hasrete düşeceğine (hasretlik çekece­ğine) işaretle yorumlanmıştır.

Bazı yorumcular,

Rüyada görülen kaval çalmayı ölü üzeri­ne ağlayan bir kadına işaretle yorumlamışlardır. Bir hasta rüyada kaval çaldığını görse, bu onun ölümüne işarettir.

Bazıları da rüyada kaval görmeyi, iyi habere, ferahlık ve sevince işaretle yorumlamışlardır. Kaval, oyuna ve fitneye işaretle yorumlayanları da olmuştur. Şu halde rüyayı gö­renin hal ve durumuna göre yorumlanıyor demek olur.

Rüyada kaval çalmak veya kaval sesi duymak çok sevinçli bir haber alacağınıza işarettir.

Rüyada kaval, düdük, zurna ve ney sesi duymak, hasta için vefat edebileceğine, sağlıklı kimse için Kur’ân-ı Kerim dinlemeye işarettir.

Rüyada kaval, düdük, zurna ve ney gibi çalgı aletlerine sahip olmak ya da delikleri üzerinde parmaklarını oynatarak çaldığını görmek, ehli olanlar için güzel Kur’ân okumaya yahut ilmini yaymaya işarettir.

Büyük bir zâtın kendisine düdük, zurna ve ney gibi çalgı aletlerinden birini verdiğini görmek, ehli olanlar için yöneticiliğe; sair kimseler için takvaya, yalnızlığa çekilmeye ve fitneden, stresli hayattan kurtulmaya işarettir.

Kaval, düdük, zurna ve ney gibi çalgı aletleri, koğucu kimsenin koğuculuğuna, çocuk isteyenin çocuğunun olmasına işaret eder.

Rüyada kaval görmek, oyuna ve fitneye işarettir; bazen de ferahlık ve sevince işarettir.

Bazı kere de rüyada görülen kaval, ölü üzerine ağlayan bir kadına işarettir.

 

Bir yanıt yazın