Rüyada Kase Görmek

Bir kimsenin rüyada kase görmesi, zevceye (hanım eşe) işaretle veya evinin geçimine işaretle yorumlanır denil­miştir. Rüyada görülen kase, eğer kıymetli ve değerli bir madenden yapılmış veya tarihi bir kıymet ve değere sahip çinilerden yapılmış güzel bir görünümde ise, işaret ettiği yorum da değerli ve hayra işaretle yapılır denilmiştir.

Rüyada kase satan (satıcı) görmek, temiz ve zengin bir ya­şam sürmeye, emniyet içinde ve yorgunluktan uzak olma­ya işarettir demişlerdir.

Bir kimsenin rüyada hasta olan birine bir kasede su verdi­ğini görmesi, o hastanın iyileşeceğine işarettir.

Bir kimsenin rüyada su olan başka bir içeceğin kasede bu­lunduğunu ve hasta bir kimsenin onu içtiğini görmesi, o hastanın öleceğine işaret eder.

Hamile bir kadının rüyada içi su dolu bir kase görmesi ve kasenin kırıldığını ve suyun öylece kalıp dağılmadığını görmesi, kadının öleceğine ve çocuğun yaşayacağına işa­ret eder. Dolu kasenin durduğunu ve suyun döküldüğünü görmesi, çocuğunun öleceğine, annenin ise, yaşamasına işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Bir kadın rüyada kendisine kâse içinde su verildiğini görse, bu rüya onun karnındaki çocuk ile tabir edilir.

Rüyada görülen kâse, zevceye ya da geçimine işarettir. Eğer kâse güzel ve çok kıymetli olursa, onun işaret ettiği şey şereflidir. Kâse satıcısını görmek, bol yaşayışa, emniyete ve yolculuktan alıkonulmaya işarettir. Rüyada kendisine kâse içinde bir su verildiğini görse, bu rüya onun karnındaki çocuk ile tabir edilir. Kâsenin kırıldığını ve suyun durduğunu görse, hanımının ölümüne karnındaki çocuğun kurtulmasına işarettir. Hasta olan bir kimseye bir kâse verildiğini görmek ölüm şarabını içmeye işarettir.

Rüyada görülen kase, zevce yahut evinin geçimidir. Eğer kase güzel ve çok kıymetli olursa, onun yorumladığı şey şereflidir.

Rüyada görülen kase, kadın cevherindendir. Bir kimse rüyada kendisine kase içinde bir su verildiğini görse, bu rüya onun karnındaki çocuk ile yorumlanır. Eğer kendisine verilen su kalın ve bayağı bir çanak içindeyse bu rüya rahimdeki çocukla yorumlanır.

Bir yanıt yazın