Rüyada Karanfil Görmek

Rüyada karanfil görmek, iyi bir isim ve şöhret sahibi olunacağına delaletle yorumlanır.
Rüyada karanfil görmek, cömertlik ve iyi huylulukla da tabir olunur, demiştir yorumcular.
Rüyada karanfil görmek, asalet sahibi, iffet numunesi bir kadını temsil eder şeklinde yorumlanır denilmiştir. Rüyasında karanfil aldığını gören kişi, ailesi çok zengin, güzelliği mükemmel, görgüsü yerinde ve hanımlığı yerli yerinde bir hanımla evlenir ve evleneceğine işarettir denilmiştir.

Rüyasında yanında birçok karanfili bulunduğunu ve onları halka (insanlara) dağıttığını gören kişi, hayırseverliği ile meşhur olarak anılır, herkes onu hayırla yad ederek anar. Yanındaki bu karanfillerden hiçbir insana vermediğini görmek, bu yorumun tersiyle yorumlanır. Yani hayırla ve iyilikle anılmaktan mahrum bir kişi olduğuna işaret eder. Rüyasında karanfil gören kişi, iyilikle anılıp övülür ve güzel bir isimle (övgü dolu bir anılma) ile anılıp yad edilir. Hep iyiliğinden söz edilir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada karanfil ağacı görmek, hayırsever ve cömert, saygı değer, sözleriyle, davranış ve hareketleriyle insanlara faydalı ve yararlı olan bir kimseyi temsil eder şeklinde yorumlanmıştır.

Bazı yorumcular,

Karanfillerin renklerine de yorum getirmişlerdir:
Kırmızı karanfili, şiddetli sevgiye işaretle, Beyaz karanfili, asalet, iffet ve bekarete işaretle,
Al veya alacalı karanfili, mutluluk ve sevince işaretle, Sarı renkli karanfili, hüzün, hastalık ve ayrılığa işaretle, yorumlanır demişlerdir.

Tarlada (bahçede) görülen karanfilleri, mutluluk, sevinç ve neşeye, bolluğa işaretle yorumlanır demişlerdir. Saç üzerine karanfil takmayı görmek, ciddiyetsizliğe ve laubaliliğe işaret eder denilmiştir. Rüyada karanfil çiçeği görmek, cömert ve iyi huylu, halk arasında hürmet gören, sözü dinlenir, halka yardımı seven hayırlı bir adam ile yorumlanır. Karanfil çiçeği kokladığınızı, başınıza taktığınızı ya da söze verildiğini görmek, yardımsever hayırlı bir adam ile dost olmanıza ve bu adamın size yardım edeceğine, elinizden tutacağına işaret olarak yorumlanır. Halka karanfil dağıttığınızı görmek, halka yardım ve iyilik etmekle şöhret bulacağınıza işarettir.

Rüyada karanfil görmek, iffetli ve terbiyeli bir hanıma işarettir.

Rüyada yerden karanfil aldığını görmek, rüya sahibinin akrabası çok, zengin, güzel ve görgülü bir hanımla evleneceğine işarettir.

Karanfili tarlada görmek, mutluluk, neşe, sevinç ve bolluğa yorumlanır.

Bir yanıt yazın