Rüyada Kapı Mandalı Görmek

Kişinin rüyada kapısını arkadan mandalladı­ğını (sürgülediğini) görmesi, kurtuluşa, zafer ve başarılara işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada kapı mandalı görmek, kapı kiliti gibi yorumlanır demişlerdir yorumcular. Bir kimsenin rüyada kapıyı arka­sından mandalladığını görmek, zafere, kuvvete ve emni­yete işaretle yorumlanır demişlerdir.

Bir kimse rüyada kapısının kapanmasını istediği halde kapanmasa, o kimse aciz kaldığı bir şeyden kurtulur.

Bazı yorumcular,

Rüyada kapı mandalı (kapı sürgüsü) gör­meyi, korkulardan emin olmaya, düşmanlarından korun­maya ve gömülü gizli mala işaret eder demişlerdir.

Bir kimsenin rüyada kapı mandalı görmesi, iş yapmaktan üşenen, yola çıkmaktan ızdırap duyan kötü hizmetçi ile tabir olunur.

Ağaçtan yapılmış mandal, hile ile yapılan fetih ve zafere işârettir.

Rüyada Kapıyı Sürgülemek

Rüyada kendi evinin kapısını sürgü ile kilitlemiş olduğunu görmek, rüya sahibi için dünya işlerini korumaktan âciz olduğuna işarettir. Rüyada kapı arkasına vurulan sürgü, çocuğa, kötürüm hanıma veya ağır yürüyen hayvana işaret eder. Bazen kapıyı sürgülemek, korkudan emin olmaya, düşmandan korunmaya ve gömülü mala işaret eder. Bazen de kapıyı sürgülemek, sihire, sırları gizlemeye ve yolculuktan geri kalmaya işarettir.

Rüyada kapısının kapanmasını istediği halde kapatamaması, o kimsenin âciz kaldığı bir şeyden imtina etmesine işârettir.

Fakir bir kimsenin rüyada yanında sürgü bulunduğunu görmesi, zenginliğe ve menfaate işâret eder.

Bir yanıt yazın