Rüyada Kapı Halkası Görmek

Rüyada kapı halkası görmek, halkanın ait ol­duğu evin içinde oturan kişilerin hallerine işaret eder.

Rüyada kapının halkasının demirden olduğunu görmek, o ev halkının iyi ahlaklı insanlar olduğuna işaret eder.

Rüyada tunçtan ve pirinçten yapılmış kapı halkası gör­mek, o ev halkının refah ve bolluk içinde sağlıklı bir hayat yaşadıklarına işaret eder denilmiştir.

Rüyasında kapı halkasını çekerek koptuğunu görmek, o ev halkından komşuların rahatsız olduğuna işaret eder de­nilmiştir. Kopan halkayı tekrar yerine taktığını görmek, bu yorumun tersiyle yorumlanır. Yani, komşuların onlardan memnun olduklarına işarettir denilmiştir.

Bir kimsenin rüyada kapı halkası görmesi, karı koca arasındaki bağlılığa, namuskarlığa ve iffete; ortaklar arasında anlaşmaya; komşular arasındaki münasebete ve iki düşman arasını ıslaha işaret eder.

Bazen rüyada kapı halkası görmek, namaz kılmak, zekât vermek, inanç ve itikatta doğru yolu bulmak gibi dinî emirlerin kendileri ile tamam olduğu ve yerine geldiği şeylere işaret eder.

Bazen de rüyada kapının halkasını görmek, elçi ve haberciye işarettir.

Rüyada demirden halka görmek, ahlâk sağlamlığına; tunçtan veya pirinçten halka görmek, refaha ve sağlığa işarettir.

Kapısında iki halka olduğunu görmek, iki kimseye borçlanmaya işaret eder.

Kapının halkasının kırıldığını görmek, bidat ehli olmaya işarettir.

Rüyada kapı halkalarını yerinden koparmak, zarar ve musibete; onları yenilemek malı muhafazaya veya ilme işaret eder.

Bazen de rüyada görülen sağlam kapı halkası, güvenilir ortağa, sadık eşe, zekatla güvence altına alınan mala, çürük ve zayıf kapı halkası, güvensizliğe işaret eder.

Kapı halkalarını yerinden koparmak, zarar ve musibete, onları yenilemek ve kırmak ise malı muhafaza etmeye veya ilme işarettir.

Rüyada görülen kapı halkası, karı koca arasında iyi geçime, ortaklar arasında anlaşmaya ve iki düşman arasını bulmaya, bazen de bu rüya, namaz kılmak, zekat vermek, itikatta doğru yolu bulmak gibi dini emirlerin kendileri ile tamam olduğu şeylere yorulur.

Bir yanıt yazın