Rüyada Kapı Görmek: Açık Kapı, Kapıyı Kapatamamak, Kapıdan İçeri Girmek

Rüyada kapı görmek, rüyadaki diğer detaylara göre farklı şekillerde yorumlanır. Kapı genel olarak güveni temsil eder, yeni başlangıçların işaretidir. Rüyadaki kapının boyutuna ve yıpranmışlığına göre de rüyanın tabiri değişir. Rüya tabir edilirken kapının açılıp açılmadığı, rüyadaki renkler gibi durumlar da göz önünde bulundurulur. Rüyalar sembolik olarak ya da olaylar üzerinden yorumlansa da kapı genel olarak sembolik bir anlam taşır.

Rüyada Tahta Kapı Görmek

Tahta pek dayanıklı olmayan bir malzemedir. Bu yüzden tahta kapı görmek rüya sahibinin yapmış olduğu bir işten tam anlamıyla emin olmadığına delalettir. Rüya sahibi yaptığı işi sağlama almamış ve kurduğu düzen kolay bir şekilde yıkılacaktır. Bu yüzden bu rüyanın bir uyarı olarak kabul edilerek kısa süre içerisinde yapılan işlerin sağlamlaştırılması gerekir. Aynı zamanda rüya sahibinin işte ya da evde pek sözü geçmeyen, söyledikleri ciddiye alınmayan bir kişi olduğu da söylenebilir.

Rüyada görülen tahta kapının geçmişi sembolize ettiği de düşünülür. Rüya sahibini, eskiden beri yaşanan olayları yeni bir sayfa açarak son vermeye davet ediyor olabilir. Tahtanın yıpranmışlık payı da rüyanın yorumlanmasında önemlidir. Eğer eski bir tahta kapı görülmüşse eskiden beri gelen birtakım sıkıntıların gelecekte de devam edeceği düşünülebilir.

Rüyada Kapı Açıldığını Görmek

Yorumculara göre, rüyada kapının açıldığına şahit olunuyorsa kısmetler kısa sürede açılacaktır. Bolluk ve bereket olarak yorumlayan yorumcular da vardır. Evinin önünde bir kapının açıldığını göre rüya sahibinin eline bir başka kişinin yardımıyla kısa sürede bol miktarda para geçebilir.

Rüya sahibi rüyasında evinin kapısının açıldığını ve ardından kapandığını görüyorsa bu pek iyiye yorulmaz. Evlilikle taçlandırmak istediğinin ilişkisinin kısa bir süre içerisinde sonlanacağına işaret eder. Rüya sahibi bir süre boyunca ilişkisinde son derece dikkatli olmalıdır. Çünkü aynı zamanda yeni bir başlangıç yapma düşüncesinde olduğu için çevresindeki kötü niyetli kişilerin planları için uyarılıyor da olabilir.

Rüyada bir kapıyı dışarıdan açtığını görmek yakın akrabalara yardım edileceğine işaret eder. Bu yardımı yapan kişinin hayırlı ve vefalı biri olduğu söylenebilir.

Rüyada Evin Dış Kapısını Açık Görmek

Evin dış kapısı dışarıdan gelecek olan tehlikeleri işaret eder. Tehlikenin kaynağı rüya sahibinin çok uzağında olmayan, ailecek görüştüğü kimselerden biri olabilir.

Rüyada kendi evinin kapısını açık görmek ev içerisindeki huzursuzlukların ve dertlerin geldiği gibi gideceğini ancak bunun için belirli bir zaman gerektiğini delalet eder, sabredilmesi gerektiğini ifade eder. Eğer rüyada açık renkler hakimse bu, tehlikelerin gideceği, koyu ise bir tehdit geleceğini işaret eder.

Eğer rüyada açık kapıdan birinin geldiği görülüyorsa rüya sahibi için tehdit unsuru taşıyan bu kişinin amacına ulaşacağı ve mücadeleden galibiyetle ayrılacağı söylenir.

Rüya sahibi kendi evinin dış kapısından geçtiğini görüyorsa ev içerisindeki düzenin olumlu bir değişime uğrayacağı düşünülür.

Rüyada Beyaz Kapı Görmek

Rüyalardaki bazı renkler rüyanın hayra yorulmasına yardımcı olur. Beyaz da bu renkler arasındadır. Eğer rüya sahibi evinin kapısının beyaz olduğunu görüyorsa, ev içerisinde huzur ve mutluluğa erişileceği söylenir. Ev içerisinde hoş sohbetlerin olacağı günler yakın demektir. Rüya sahibinin şansının açıldığı ve risk aldığı konularda başarılı olacağı anlamı da taşır. Rüya sahibinin yakın çevresinden hayır duaları aldığı ve herkesin gönlünü hoş etmeye çalıştığı söylenebilir.

Rüyada beyaz bir kapıyı silmek ise tam tersi bir anlam taşır. Rüyayı gören kişi aile içerisinde birtakım huzursuzluk yaşayabilir. Rüya sahibinin yakın çevresinde oluşturduğu itibarın da bir anda yok olabileceği anlamı da çıkarılabilir.

Rüyada Kapıyı Kapatamamak

Rüyada kapıyı kapatamamak iki farklı şekilde yorumlanır. Eğer rüyayı gören kişi kapıyı kendisi kapatamıyorsa çevreden gelecek olan bir dedikoduya maruz kalabilir. Bundan sonra gelecek olan dedikoduların da arkasının kesilmeyeceği anlamına gelir.

Rüyayı gören kişi kapıyı kapatmakta zorlanıyor ve en sonunda da kapatmayı başarıyorsa bu, rüya sahibinin zorlu bir işin üstesinden geldiği anlamına gelir. Bir diğer anlamda kapıyı kapatamamak rüyayı gören kişi eğer evli bir erkekse eşinden gelecek olan zorluğu temsil eder. Ancak dediğimiz gibi kapatmayı başarıyorsa bu zorluğun üstesinden gelineceği de bilmelidir.

Rüyada Kapıdan İçeri Girmek

Rüyada görülen kapı genel olarak iyiye, kısmete yorumlansa da kapının içinden geçtiğini görmek pek de olumlu bir anlam taşımaz. Eğer rüya sahibi bir kapı eşiğinden geçtiğini görüyorsa kötü bir olaya maruz kalabilir. Bu bir iftira ya da aile ortamında huzursuzluk olabilir. Eğer rüya sahibi kapıdan içeri giriyor ve kapıyı da kapatmadan yoluna devam ediyorsa ne yazık ki tüm kötü olaylar rüya sahibinin baş edemeyeceği bir boyutta olacaktır. Ancak rüya sahibi kapıdan geçtikten sonra kapıyı kapatmayı başarıyorsa bu da iftiralardan ya da diğer huzursuzluk veren olaylardan başı dik bir şekilde çıkacaktır.

Rüyada Oda Kapısı Görmek

Oda kapısı bir şehrin ya da sokak kapısının taşıdığı anlamların haricinde bir anlam taşır. Eğer rüyayı gören kişi bir kadın ise kısmetli bir erkekle evleneceğine, eğer erkek ise kısmetli bir kadınla evleneceğine işarettir. Aynı zamanda eve alınacak olan bir hizmetçi anlamı da taşıyabilir. Bu bir uyarı niteliğinde olabilir. Rüyayı gören kişinin bu süreçte daha dikkatli olması gerekir.

Eğer oda kapısı beyaz bir renkte ise küçük sayılabilecek ancak rüya sahibi için önemli bir boyutta mala mülke sahip olmak demektir. Aynı zamanda evin işlerini yürüten kimsenin yaptığı fedakarlığın karşılığını anlayacağı anlamı da taşır.

Rüyada Kapı Kilitlemek

Kilit kendini garanti altına almanın veya saklı olan bir şeyi gizlemenin sembolüdür. Rüya sahibi rüyasında kilitli bir kapı görüyorsa bu genelde yüceliğe işaret eder. Çevresinden aldığı takdirin ve güvenin sağlamlığını anlatıyor olabilir. Aynı zamanda bugüne kadar kefil olmuş olduğu biri var ise bu kişi borcunu yakın zamanda rüya sahibine ödeyebilir.

Kilit kimi zaman ulaşılamayan bir değeri de anlatıyor olabilir. Eğer rüya sahibi evlenmeyi isteyen biri ise iyi bir eşle birlikte mutlu bir evliliğe adım atabilir. Rüya sahibi kilidi açtığını görüyorsa yakın zamanda dertlerinden, sıkıntılarından kurtulabilir.

Rüyada kilitli kapı görmek rüya sahibinin baskı altına gireceğini gösterir. Eğer kapı kilitli ise ve rüya sahibi de bu kilidi açıyorsa rüyayı gören kişi üzerindeki baskının altından kalkacaktır. Eğer rüya sahibi açık bir kapıyı kilitliyorsa bu rüya çevreye duyduğu kuşkuyu anlatıyor olabilir. Ancak rüya sahibinin bu kuşkularında haksız olma ihtimali yüksektir, tüm bu düşünceler kuruntudan ibaret olabilir.

Rüyada Anahtarla Kapı Açmak

Rüyada anahtar görmek hayra yorumlanır. Anahtarla bir kapı açtığını gören kişi emek göstererek başarılı bir işe imza atacaktır. Rüya sahibi uzun zamandır biriktirmiş olduğu parayla yeni bir mal, mülk sahibi olabilir. Anahtar genelde araba, ev gibi mülklere yorumlansa da aynı zamanda iş hayatında gerçekleşecek önemli bir gelişmenin habercisi olarak yorumlandığı da olur.

Rüya sahibi büyük bir kapıyı anahtarla açıyorsa ummadığı bir yerden gelecek olan bir para olabilir. Eğer dar ve küçük bir kapıyı anahtarla açtığını görüyorsa bu pek iyi bir anlam içermez. Güzel ilerleyen işlerin sonunda küçük kazançlar elde edilecektir. Rüya sahibi bu durumu beklemediği bir anda yaşayabilir.

Rüyada Demir Kapı Görmek

Demir gücün ve kuvvetin simgesidir. Ağırlığa, itibara işaret eder. Rüya sahibinin eğer gerçek hayatta ulaşmak istediği bir mevki varsa kısa süre içerisinde bu hayalinin gerçekleşmesi muhtemeldir. Demir aynı zamanda yüklü miktarda gelecek olan bir parayı da ifade ediyor olabilir.

Eğer rüya sahibinin bir işi yoksa en kısa süre içerisinde kendi için hayırlı olacak bir iş fırsatı yakalayabilir. Eğer demir kapı rüya sahibine doğru açılıyorsa bu rüya, rüyayı gören kişinin dünya hayatı boyunca hiçbir şekilde kendisini zorlayacak bir dertle karşılaşmayacağı anlamına gelir. Eğer bir derdi varsa da kısa süre içerisinde çözülür. Rüya sahibi bir yönetici pozisyonunda çalışıyorsa, çevresi ve çalışanları tarafından saygı duyulan, itibarı yüksek bir kişidir.

Rüya sahibinin görmüş olduğu demir kapı bir boşluğa açılıyorsa bugüne kadar güvendiği işinin, mevkisinin boşa gideceğine işarettir. Ya da çabuk harcanan ve hayrı olamayacak işlere giden paralara yorulur. Rüya sahibi eğer böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsa en kısa sürede kendi işini garantiye almalıdır.

Rüyada Bahçe Kapısı Görmek

Eğer rüya sahibi her zaman yakın çevresinin yardımına koşuyor ve bu süreçte de kendi önceliklerini hep ikinci plana atıyorsa bu rüyayı bir uyarı niteliğinde algılamalıdır. Rüyada bahçe kapısını gören kimse bir an önce birinci plana kendini koymalı ve daha sonrasında çevresindeki insanlara karşı duyarlı olmalıdır. Aşırı özveri rüya sahibini yormakla birlikte yakın çevresinde bulunan insanların da yıpranmasına neden oluyor olabilir. Çünkü yakın çevresiyle yeterince ilgilenemeyen rüya sahibinin çevresindeki insanlarla arasında iletişim bozukluğu mevcuttur. Bunun sonucunda da kendini yalnız hisseder.

Bahçe kapısı huzura ve mutluluğa da işaret ediyor olabilir. Baş edilmeye çalışılan sorunların artık bir dönüm noktasına geldiğine ve sonrasında kolaylıkla çözüleceğine yorulur.

Eğer rüya sahibi bir bahçe kapısından çıkıyorsa gelecek olan zararın telafi edilemeyecek boyutlarda olduğu söylenebilir. Rüyayı gören kişinin kazancının hızlı bir şekilde düşmesi demektir. Eğer bahçe meyvelerle doluysa rüya sahibinin girmek üzere olduğu bir sınavdan ya da bir mülakattan başarılı bir şekilde geçeceğini ve sonrasında emeğinin karşılığını da kat be kat alacağını ifade eder.

Rüyada Mavi Kapı Görmek

Mavi renk rüyanın hayra yorumlanmasına yarar. Rüya sahibinin mavi bir kapı görmesi, çektiği sıkıntıların sona ereceğine işaret eder. Aynı zamanda sevdiği insanlarla ailesiyle, mutlu günlere yakındadır. Aile içerisinde yapılan kavgaların son bulacağı ve bu şekilde eskisinden daha iyi olunacağı anlamı da taşır. Eğer rüya sahibi uzun süren bir zorluğun evresinde ise bu zorluk en kısa zamanda biri yardımıyla çözülebilir. Rüya sahibi, bu çözümün ardından rehavete kapılmadan işine dört elle sarılması sonucunda da güzel meyveler toplayacaktır.

Mavi aynı zamanda özür manasına da gelir. Rüya sahibi birinin kalbini kırmış ise bu davranışı için en kısa zamanda özür dilemelidir. Veya özür dilemenin haricinde büyük çabalar sonucunda bir barış ortamının oluşacağının da habercisi olabilir. Genel olarak mavi kapı güzel olayların sembolü olarak bilinir.

Rüyada Dar Kapıdan Geçmek

Dar kapı genelde zorluğa, güçlüğe işaret eder. Rüya sahibi dar bir kapı görüyorsa gelecek olan bir sıkıntı var demektir. Dar kapının kapalı olması ise sıkıntıların gittiğini gösterir. Rüya sahibi içini ferah tutmalıdır. Kapalı dar kapı kişinin öbür dünyada da bu dünyada sıkıntı çekmeyeceği anlamı da taşır. Yorumların farklı yorumlanmasının sebebi ise rüyada görülen kapının rengi, bulunduğu yer gibi detaylardır. Ancak rüya sahibi dar kapıyı görüyor ve bunun içinden geçmek zorunda kalıyorsa bu sıkıntıların yanı sıra maddi olarak da zorlanabilir. Maddi sıkıntılar aile içerisine yansıyarak evin içerisindeki huzurlu ortamın bozulmasına neden olabilir.

Rüyasında dar bir kapıdan geçtiğini gören kişi güven vermeyen bir kişi tarafından iş konusunda kandırılmaya çalışılabilir. Dar kapıdan geçiyor olmak bugüne kadar bir türlü cesaret edilemeyen işler için cesaret toplandığı anlamı da taşıyabilir. Riskli işlerin altından kolaylıkla kalkılacağı söylenir. Rüyada dar kapılı bir ev görmek ise rüya sahibine bugüne kadar destek veren kişilerin desteklerinin devamı esirgemeyeceklerini ve rüya sahibinin bu sayede pek çok işte başarılı olacağına da delalet olabilir.

Rüyada Büyük Kapı Görmek

Büyük kapı genelde hayra yorulur. Rüya sahibi rüyasında büyük, geniş bir kapı görüyorsa ulvi bir insan olma yolunda ilerliyor demektir. Eğer hasta olan biri büyük bir kapı görüyorsa bu rüya hasta kişinin vefatına da işaret ediyor olabilir. Ancak diğer dünyada sınavını kolaylıkla atlatacağı anlamına gelir.

Eğer büyük kapı bir mescide ya da eve ait ise ve rüya sahibi bekarsa bu rüya hem fiziksel hem de huy olarak çok güzel bir eşe işaret eder. Görülen kapı bir şehir kapısı gibi ya da bir kalenin kapısı gibi ise bu aynı zamanda elde edilecek bir güce de işaret edebilir. Eğer büyük bir kapı görülmüş ve kapı ortadan kaybolmuşsa rüya sahibin çevresinden gelecek olan olaylar karşısında şaşkınlığa uğrayabilir.

Rüyada Küçük Kapı Görmek

Rüyada görülen küçük kapı birtakım ufak tefek değişimlere işaret eder. Bu kapı eğer küçük fakat dar değilse bu değişimler olumlu anlamdadır. Eğer rüya sahibi bu kapıdan geçerken zorlanıyorsa bu değişimler rüya sahibinin hoşuna gitmeyebilir. Eğer bu kapı bir ev kapısı ise evin içerisine gelecek olan birinin aile ilişkilerine zarar vermesi olasıdır. Ancak bu zarar rüya sahibini etkilemeyecek bir boyutta olduğu için tehlike içermez. Ancak yine de rüya sahibinin önlem alması gerekebilir. Küçük kapıyı eğer bir hasta kişi görüyorsa bu hastalığın geçici olduğu söylenir. Rüya sahibi sabırla beklemeli ve hastalığa karşı direncini artırmanın yollarını aramalıdır. Aksi takdirde bu kapı rüya sahibi için bir kurtuluş yerine bir çukur olabilir.

Rüyada Kapının Kırıldığını Görmek

Görülen kapı kırık ya da yıpranmışsa artık rüya sahibinin çevresindeki insanlara güvenini yitirmek üzeredir. Çok kez hayal kırıklığına uğranılan konularda tekrar tekrar aynı durumlar yaşanabilir. Rüya sahibi kırık bir kapısı olan odanın içerisinde ise rüya sahibinin bir konu hakkında oldukça ısrarcı davranarak şansını zorlayacağı ve bunun sonucunda heves ettiği şeye ilgisini kaybedeceği söylenir. Kırık kapı yeni bir başlangıca işaret ediyor gibi görünse aslında rüya sahibinin kandırılacağını işaret eden bir semboldür.

Rüya sahibinin umutla attığı yeni adımlar alıştığı sonuçları karşısına getirebilir. Evlilik için yola çıkan biri ise karşı tarafından ailesinden ya da çevresinden gelecek olan tutarsız davranışların habercisi olabilir.

Eğer rüya sahibi kırık kapının bir eve ait olduğunu görüyorsa bu rüya salında hane içerisinde birtakım sorunların olduğuna işaret eder. Evliliğin temelini tamamen sarsacak olayların başlangıcı olabilir. Rüya sahibinin büyük bir utançla karşılaşacağı ve sonrasında da içine kapanarak dış dünya ile iletişimini koparacağı anlamı da taşır.

Bir yanıt yazın