Skip to Content

Rüyada Kafeste Kuş Görmek

Rüyada kafeste kuş görmek rüya sahibinin bunalımlı ve üzücü günlerin ardından rahata ereceği şeklinde tabir edilir. Rüyada kafes görmek hayra yorulmaz. Bir kuş kafesi ve bu kafesin içinde de kuş bulunduğunu görmek ise farklı şekillerde tabir edilir. Bu tabirlerden biri, kişinin birini alt etmek, onu bir konuda yenmek için düşünceler içinde olduğu şeklindedir.

Bir diğer yoruma göre ise rüyada içinde kuş olan kafes, zenginlik ve servetin temsilidir. Kafeste birden fazla kuş varsa, bu çok daha fazla servet, mal mülk anlamına gelir.

Rüyada Kafeste Muhabbet Kuşu Görmek

Rüyada kafeste muhabbet kuşu olduğunu görmek hayırlı olmayan rüyalardandır. Bu rüya kişinin içinde bulunduğu buhranlı durumu anlatır. Sıkıntılı bir süreçten geçen rüya sahibi, kendi iç dünyasına çekilmiş, insanlardan uzaklaşmış ve adeta depresyona girmiştir.

Başka bir tabire göre ise bu rüya, kişinin haksızlığa uğrayacağına, bir yalan ya da iftira karşısında çok müşkül duruma düşeceğine, kendini ispat için mücadele etmek zorunda kalacağına işarettir. Bazıları bu rüyayı hapis olarak yorumlar.

Rüyada Kafesten Kuşun Kaçtığını Görmek

Rüyada kafesten kuşun kaçtığını görmek hayırlı bir rüyadır. Kişinin uzun zamandır içinde bulunduğu zor zamanların artık geçeceğinin, sıkıntılı günlerin biteceğinin işaretidir. Bu rüyayı gören kişi evliyse ve aile hayatında bazı sıkıntılar yaşıyorsa, bunlar da sona erecek ve muhabbetleri düzelecektir.