Rüyada Kafeste Kuş Görmek

Rüyada kafeste kuş görmek rüya sahibinin bunalımlı ve üzücü günlerin ardından rahata ereceği şeklinde tabir edilir. Rüyada kafes görmek hayra yorulmaz. Bir kuş kafesi ve bu kafesin içinde de kuş bulunduğunu görmek ise farklı şekillerde tabir edilir. Bu tabirlerden biri, kişinin birini alt etmek, onu bir konuda yenmek için düşünceler içinde olduğu şeklindedir.

Bir diğer yoruma göre ise rüyada içinde kuş olan kafes, zenginlik ve servetin temsilidir. Kafeste birden fazla kuş varsa, bu çok daha fazla servet, mal mülk anlamına gelir.

Rüyada Kafeste Muhabbet Kuşu Görmek

Rüyada kafeste muhabbet kuşu olduğunu görmek hayırlı olmayan rüyalardandır. Bu rüya kişinin içinde bulunduğu buhranlı durumu anlatır. Sıkıntılı bir süreçten geçen rüya sahibi, kendi iç dünyasına çekilmiş, insanlardan uzaklaşmış ve adeta depresyona girmiştir.

Başka bir tabire göre ise bu rüya, kişinin haksızlığa uğrayacağına, bir yalan ya da iftira karşısında çok müşkül duruma düşeceğine, kendini ispat için mücadele etmek zorunda kalacağına işarettir. Bazıları bu rüyayı hapis olarak yorumlar.

Rüyada Kafesten Kuşun Kaçtığını Görmek

Rüyada kafesten kuşun kaçtığını görmek hayırlı bir rüyadır. Kişinin uzun zamandır içinde bulunduğu zor zamanların artık geçeceğinin, sıkıntılı günlerin biteceğinin işaretidir. Bu rüyayı gören kişi evliyse ve aile hayatında bazı sıkıntılar yaşıyorsa, bunlar da sona erecek ve muhabbetleri düzelecektir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (9)

Kader öztürk

Ben rüyamda kadir gecesindeydim o gün doğum yaptım bir kız çocuğum oldu bir tane daha kızım varmış ama o arap ti siyahiydi. Kadir gecesi dogurdugum ise normal tenliydi. Bulundugum evin duvarinda iki tane ayrı kafeslerde güzel oten tatlı görünumlu muhabbet kuşu vardı sanırım biri mavi biri ise pembeydi. Yorumlarmisiniz acaba. İyi gunler

Burak

Biri elimdeki kafesi almaya çalışırken ben de ondan kaçıyordum. Kavga ettik kafes elimden düştü açıldı ama kuşlar kaçmadı kafesi kapattım. Bu nasıl yorumlanabilir acaba? Şimdiden teşekkürler.

Açelya Yılmaz

Rüyada Balkondaydm hawadan kafesin için 3 tane güzel renkli kuş gördüm onu aldım içeriye hepside renkliydi sonra kuşlar kendiliginden kafesten çıktılar nasıl yorumlanır

Ramazan Erbey

Rüyamda rengarenk kuşları kafesin içinden yem veriyorum

Burcu Eryıldız

Rüyamda kuşumun kafesin içinde öldüğünü gördüm ve canımdan çok sevdiğim küçük kuzenimi ölü kuşun yanında kafesin içinde yatarken gördüm.

Mehmet

Rüyamda eşim 3 tane kafes içinde çift olarak kanarya güvercin ve muhabbet kuşu getirmiş. Ben de onları gördüm ve eşim kuşları sevmez ama bunları neden getirdi diye düşünürken uyandım. Bu neye delalettir?

Safiye

Rüyamda çok güzel ve besili muhabbet kuşlarının salonda kırık bir kafeste olduğunu fakat yavruları evde olduğu için kaçmadıklarını gördüm. Çıktıklarında geri kafese koyuyordum fakat onlar rahatça içerisinden kaçabiliyordu. Bu rüyam ne anlama geliyor?

İsmail

Rüyamda iki tane kafes vardı. İkisinin kapısı da açıktı ama hiç birisi kaçmıyordu. Bir de ölen bir kuşum vardı. Hint bülbülü ilk kafeste bir tane beyaz muhabbet kuşu ve sarı bir kuş var. Oldukça büyük ama yavruydu. Kuşların kapısı açık olduğu halde neden kaçmıyor anlamadım. Bu rüyamı yorumlar mısınız?

Merve

Rüyamda vefat eden amcam bizim evdeydi. Muhabbet ediyorduk. Ailecek güzel vakit geçiriyorduk. Kafes içerisinde bir kuş vardı. Kafesin kapısı açıldı ve kuş uçuverdi. Gerçek hayatta evimizde kuş bulunmuyor. Bu ne anlama gelir?