Rüyada Kadeh Görmek

Rüyada kadeh görmek, evlilik ve çocuk ile yorumlanır. Size su dolu bir kadeh verildiğini görmek, bekarsanız evleneceğinize işarettir. O sudan içtiğinizi görmek, bu evlilikten bir çocuğunuzun olacağına işaret eder, kadehinizde şarap varsa ve bundan içerseniz çocuğunuzun dedikoducu, zevk ve eğlenceye düşkün olacağına işaret olarak yorumlanır. Kadehinizi kaybettiğinizi veya sattığınızı görmek, boşanmaya, şayet bekar iseniz herhangi bir zarara uğrayacağınıza işaret sayılır.

Kadehteki su vs. nin döküldüğünü görmek, büyük bir zarara uğrayacağınıza yorumlanır. Rüya da kadeh görmek, eşe (zevceye) ve hizmetçiye işaretle yorumlanır. Rüya da görülen altın ve gümüş kadehler, sağlamlığı yönünden dolayı, cam ve billur kadehlerden yorum olarak daha iyiye ve daha çok hayra işaret eder.

Bazı kere rüya da görülen cam ve billur kadehler, gizliliklerin ve gizli, kapalı şeylerin meydana (açığa) çıkmasına veya çıkacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada görülen içi dolu kadeh, hamile olan bir kadına işaretle yorumlanır. Şayet, kadehte bulunan suyun döküldüğünü görse, bu rüya, hamile olan kadın çocuğunu düşürür veya düşüreceğine işarettir. Rüyasında kadehin kırıldığını görse, o zaman hanım (karısı) ölür veya öleceğine işarettir.

Rüyasında bir kadehi olduğunu ve kadehin elinden düşüp kırıldığını ve kadehin içindeki suyun elinde kaldığını görmek, bu rüyası rüyayı gören kimsenin hanımının hamile olduğunu ve bir erkek çocuk dünyaya getireceğine bir erkek çocuk doğuracağını ve kadının (karısının) öleceğini ve çocuğun sağlıkla yaşayacağını bildiren bir işarettir. Eğer kadeh kırılmayıp da içindeki suyun döküldüğünü görürse, o zaman da annesinin yaşayıp doğan çocuğun öleceğine işarettir.

Bazı kere de, rüyada görülen billur kadehler kırılır madde oldukları sebepten sıkıntıya işarettir, demişlerdir.

Rüyada kadeh görmek, kadına, hizmetçiye, rızka, hamile kadına, mal ve servete işaret eder.

Rüyada görülen kadehler, kadınların çeyizlerinde bulunduklarından dolayı mala işarettir.

Bazen rüyada görülen kadeh, rızka işaret eder.

Rüyada dolu kadeh görmek, hamile kadına işarettir.

Rüyada kadehin kırılması, kadının âhirete göçebileceğine işaret eder.

Yine rüyada kadehleri yediğini görmek de, sıkıntı ile tabir olunur.

Rüyada kadeh görmek, zevcedir. Altın ve gümüş kadehler, daha sağlam olduğundan, cam ve billur kadehlerden tabirce hayırlıdır.Bazen cam ve billur kadehler gizli şeylerin meydana çıkmasına yorumlanır.

Dolu kadeh, hamile kadına işarettir. Eğer kadehin içinde bulunan suyun döküldüğünü görse, hamile olan kadın çocuk düşürür.

Kadehler kadınların çeyizlerinde bulunduğundan mala, içindeki su içildiğinden dolayı da iki yönden gelecek suya yorumlanır.

Bazen billur kadehler kırıldığından sıkıntıya yorumlanır.

Rüyada kadehleri yediğini gören kimse, büyük bir sıkıntıya düşer.

Bir yanıt yazın