Skip to Content

Rüyada İstila Görmek

Bazı rüyalarda, bazı istilacı nüfuzla boğulmuş ya da hayatta kalmak için mücadele etme konusunda kaygı veya güçlü bir his yaşanır. Rüyada istila görmek şeklinde ortaya çıkan bu tür duygular, doğal içgüdülerden veya vatanınızı istila eden insanlar hakkında sezgisel hislerden ve dolayısıyla aile veya kendiniz için korunma gücünüzden kaynaklanır. Kişiliğiniz bir istiladan önce doğal olmayan veya kişinin kabiliyete sahip olmadığı içsel dürtülerin etkisi altındadır.

Rüyada İstilaya Uğramak

Rüyada saldırı ya da istilaya uğramak genelde hayatınızdaki kontrol konularıyla ilgilidir. Saldırıya uğramış olduğunuz rüyalar, çoğu kez kendinize veya başkalarına zarar vermekle ilgili değildir, fakat çözülmemiş kendi iç çatışmalarınız hakkında olabilir. Şiddetiyle rahatsız edebilirler, ancak istila rüyaları sizi hayatınızdaki güvensiz veya savunmasız kaldığınız olaylarda barışçıl çözüme ulaşmanın bir yolunu gösterir.

Rüyada İstila Etmek

Rüyanızda eğer hücum yapıyorsanız, bir saldırı planının içindeyseniz, kendi hayatınız ile ilgili bir iç kontrol mekanizması geliştirdiğinizi gösterir. Bu yaptığınız çalışmalar, kötü alışkanlıklar, yarım bıraktığınız işler veya yaptığınız bencillikler bile olabilir. Rüyanızda bir yerleri istila ederek kendi korkularınıza ve şüphelerinize saldırıyor olabilirsiniz, bu yüzden onları “ortadan kaldırmak” iyi bir şeydir.

Rüyada Hayvan İstilasına Uğramak

Rüyalarda çekirge istilası, arı istilası, karga istilası vb gibi hayvan saldırıları oldukça sık görülür. Rüyanızda sürü halindeki bu tip benzeri hayvanların istilasına uğruyor olabilirsiniz ya da saldırgan bir bakteri vücudun bütünlüğünü tehdit ediyor olabilir. Bu rüyalar, toplumsal olarak yönlendirilen davranışları, kişisel çıkar gibi istekleri tasvir eder ve genellikle bir dereceye kadar toplumsal bütünleşmeyi bulmaya yönelik rüyalardır. Muhtemelen kabul edilmeyi umduğunuz bir gruba, bir sosyal topluluğa katılacağınıza işaret eden rüyadır.