Skip to Content

Rüyada İşaret Parmağı Görmek

Rüyalarda parmaklar, genellikle olumlu yönde yaşam değişikliğinin varlığını sembolize eder. Rüyaların anlamlandırılması hangi parmağınızı düşlediğinize bağlıdır, çünkü her biri belirli ve farklı bir şey anlatır. Rüyada işaret parmağı; bir belirteç, yönlendirici, kural koyucu veya işaret eden bir parmaktır, bu nedenle hak alanınıza herhangi bir şekilde dikkatinizi çekmek için yön gösterebilir.

Rüyada Başkasının İşaret Parmağını Görmek

Yetki parmağı veya yön parmağı ayrıca yargılayıcı olabilir, bir çözüm üretebilir veya çözümü gösterebilir ya da (size doğrultulmuşsa) soruna neden olabilir. Rüyada dikkat çeken başka birinin işaret parmağı ise rüyanızda sizin için bir tehdit oluşturup oluşturmadığına göre farklı anlamlar ifade edebilir. Emir veren, yasak koyan işaret parmağı bir vicdan veya suçluluk problemine yorumlanır.

Rüyada Uzun İşaret Parmağı Görmek

Rüyada işaret parmağı kişiliğinizin ve enerjinizin bir uzantısıdır. Uzun bir işaret parmağına sahip olmak, rüyanın gelişimine göre tehlikeye işaret edebilir veya maddi kazançlara da işaret edebilir. Parmağınızın güçlü olduğunu görmeniz, büyük yararlar kazanacağınız anlamına gelir. Kendi parmağınızın olağandan çok uzun olduğunu görmeniz çok büyük şansa yorulur.

Rüyada İşaret Parmağının Kesildiğini Görmek

Geleneksel rüya yorumcularına göre rüyada parmak görmek, kadın-zevce, evlat, anne, baba, mal, hayvan, mülk ve sanata işaret eder. Rüyadaki işaret parmağı yani şahadet parmağı yaptığınız her şeye şahitlik eder. Rüyada işaret parmağının kesildiğini görmek; öncelikle çok büyük talihsizlik yaşayacağınıza yorumlanır, bazı kültürlerde aile içinde birinin kaybı olarak değerlendirilir. Ayrıca, bir Müslüman olarak namazdan uzak kişi için namaza niyet veya çağrı sembolü sayılır.