Rüyada İntihar Eden Birini Görmek

Rüyanızda birisinin intihar ettiğini görürseniz, muhtemelen başka bir kişi tarafından üzerinize çekilen bu etkiden kaçmaya çalışıyor olabilirsiniz. Rüyada intihar senaryoları, bir sunum işaretidir, iş veya ilişki intiharını tasvir edebilir, ancak gerçek hayatta hiçbir şekilde intihara bağlı değildir.

Rüyalarda cinayet ve intihar metaforları, bilinçli seçimle ancak bir miktar karşılanabilen büyüme ve gelişme sorunlarını sembolik olarak tanımlamak için ortaya çıkma eğilimindedir. Rüyada intihar eden birini görmek; öfkenize sebep olan etkenleri kabullenmek yerine, kendi duygularınızın bir bölümünü yok ederek, içten içe büyüyen öfkenizin işareti olabilir.

Rüyada Tanıdık Birinin İntihar Etmesi

Rüyanızda tanıdığınız birinin intihar ettiğini görmeniz, çoğu zaman hayatınızdan çıkacağını umduğunuz kişileri veya gerçekten çok bağlı olduğunuz (anneniz, eşiniz, çocuğunuz gibi) yakınlarınızı kaybetme endişenizi gösterir. Geleneksel rüba yorumlarında bu rüya, gördüğünüz kişi ile yakın zamanda görüşeceğinize yorumlanır. Bazı kültürlerde ise rüyada intihar eden birisini görmek; sevilen birinin ölümünü işaret edebilir.

Rüyada Anne ve Babanın İntihar Etmesi

Anne ve babanızın intihar ettiklerini gördüğünüz bir rüya hayatınızda bir dönüşüm geçireceğinize işarettir. Anne ve babanızla olan ilişkiniz yeni bir aşamaya gelebilir. Annenizin intiharı ile ilgili bir rüya; anaç veya dişi yönünüzün “ölümü” veya yara alması anlamına gelebilir.

Rüyada İntihar Eden Birini Kurtarmak

İntihar, zihinsel çatışmaları temsil edebileceğinden, intihar hayalleri çoğu zaman iyi bir işaret değildir. Başka birinin intiharı acı ve başarısızlığı ön plana çıkarır. Ayrıca, kendi ihmallerinizden dolayı acı çekebileceğiniz anlamına gelir, bu da size kompleks ve endişe getirir. Rüyada intihar ederseniz, karşınıza gelen büyük bir tehlike yaşamanız olası olabilir, bir başkasının intiharı; pişmanlığa ve suçluluk duygusuna nedendir. Eğer rüyanızda bu simgeyi intihardan kurtarırsanız henüz emin olmadığınız duygularınız ile yüzleşmeniz gerekecektir.

 

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (20)

Nuray

Rüyamda hararetli bir şekilde mektup yazıyorum. Tam bu sırada annemlerin binasının bahçesinde olduğumu görüyorum. Annemlerin evinin camından vefat eden babam ve Annem yanyana durmus babam bana yan balkondaki yaşlı komşumuzu kurtarmam için bana birşeyler söylüyor. Ben mektuba o kadar dalmisim ki babam arada kızarak komsuyu kurtarmam için bana sesleniyor. Babamın yanında Annem var ve o gayet rahat ve sessiz öyle bana bakıyor. Sonrasında mektuptan uzaklaşıp komşuyla konuşuyorum. Sıkıntıları var gibi. Tam atlayacak vazgeçiyor. Sonra tekrar atlamak ıstiyor gibi. O ağlıyor ben ağlıyorum. Atladığını görmüyorum. Uyaniyorum

Umur Dinçsoy

İyi günler, rüyamda bundan seneler evvel vefat etmiş anneannemi intihar ederken gördüm. Bu dönemde hayatıma bir ilişki girdi ve hiç hazır değildim, tanıştığım insanla ne kadar uyumluyuz ya da onun hisleri ne kadar dürüst kestiremiyorum. Acaba bu rüya bir işaret olabilir mi? Teşekkür ederim.

Muzaffer ŞAŞMAZ

Rüyamda çok önemli birinin başına banyo tüpüyle başına vurarak intihar ettiği bir kaç kişi tarafından söyleniyordu.

Buse Altun

Tanışma şansımın olmadığı bir adamla ( tanıyorum ve seviyorum ama o beni tanımıyor) kına gecemin olduğunu gördüm. Merdivenleri çıkıp yanına gitmezsem bu kınayı istemediğim manasına gelecekmiş. Kuzenlerim yanımda sevdiğim bir ablam sol yanağımda elmacık kemiğimin üstüne baş parmağı ile kına sürüyor ben de ne yapıyorsun diyorum kınan var ya senin bu gece diyor şaşırıyorum ama sonra nedensizce ayak uyduruyorum . Yukarı çıktık( etraf beyaz gri renklerinde upuzun merdivenler var binanın ortası boş en altta süs havuzu var yalnızca merdivenler duvara yapışık yangın merdiveni gibi) biraz gecikmişim sevdiğim adam abisine senin yüzünden gelmedi diye bağırıyor biraz daha bağırıp beni görüyor ve yanıma gelmeye başlıyor abisi birşeyler demeye çalışıyor ama o dinlemiyor abisi biranda kendisini aşağı atıyor herkes bağırmaya ve ağlamaya başlıyor abisinin üzerinde kırmızı dizlerine kadar bir tunik gibi bir şry var üzeri altın sarısı rengi ile süslenmiş en son bir tane kız kollarıma giriyor ve ağlıyor abisi intihar ettiği için bende sen merdivendekileri hallet ben de diğerlerini hallederim diyorum o itiraz etsede birşeyler diyip başını okşuyorum sevdiğim adam nerde o an bilmiyorum sonra uyanıyorum bunun anlamı nedir?

Ummuhan yıldırım

Ruyamda konusmadıgımı bacanagımıb ya ıntıhar ettıgını camdan asagı duserek yada eve gıren hırsız tarafından atıldıgını gordum olmustu polısler vardı ve konusmadıgım eltım tam o sırada gorebılme ıhtımalınız varmı dıye benı aradı benden ogrenci kocasının durumunu

Dilek Ermin

Rüyamda erkek kuzenımin evımızın penceresine çıkarak ellerıni açıp kendısı için dua ettiğini ve ardından pencereden atlayıp intihar ettiğini gördüm çok üzülüyordum.Sonrasında çok gecmeden erkek kardeşim de evımızın balkonundan atlayıp intihar etti çığlıklar atarak ağladım ve acı çekerek uyandım.Çok etkilendiğim bir ruyaydı yorumlarsanız çok sevınırım,İyi geceler diliyorum..

Şüheda Nur CEBECİ

ARKADAŞLAR RÜYAMDA GENÇ UZUN BOYLU BASKETBOLCU ERKEKLERDEN KAÇARKEN BİR TUVALET GÖRÜP HEMEN İÇİNE GİRİYORDUM AMA NEDENSE ERKEK TUVALETİNE GİRİYORDUM SONRA FEN ÖĞRETMENİMİ GÖRÜYORUM O DA KIZLAR TUVALETİNE GİRİYOR VE BENDE AKLIMDAN ŞÖYLE GEÇİRİYORUM ‘ŞİMDİ BİRAZDAN HOCA ÇIKAR BENDE ONA ANLATIRIM HERŞEYİ O DA O GENÇLERE KIZAR’ DİYE DÜŞÜNÜYORUM SONRA BİRAZ ZAMAN SONRA KAPI KENDİLİĞİNDEN AÇILIYOR VE BEN ONU TAVANDA ASILI BİR ŞEKİLDE GÖRÜYORUM KENDİNİ ASMIŞTI KAFASINDADA SİYAH BİR POŞET VARDI AĞZINDAN KANLAR AKIYORDU BENDE ONU ÖYLE GÖRÜNCE KAÇTIM:)YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLAR.

betül

Rüyamda eşim beni aldatıyordu. bende ayrılmak istediğimi söyledim eşim ayrılmak istediğimi duyunca intihar etti.. 5. kattan kendini attı . Ölmedi, kurtarıldı.

Sizce nasıl yorumlanır?

Ozan

Selamın aleyküm hayırımız karşı gelsin . Rüyamda dayımın büyük kızı intihar etmiş ölü bulunmuş dışarda yerde gözleri açık yatıyor iş yerindenki arkadaşlarımdan tutun akrabalarıma tanıdıklarıma kadar çoğu insan orda çok üzülüyorum ama onun böyle bişey yapabileceğine imkan veremiyoruz inanamıyoruz . Sonra biri diyor ki babamla babamın bayan arkadaşının yanına gittik onlarında 2 kızı vardı falan diyor ama sanki bunu diyen yine aynı kişi gibiydi ama o yerde cansız bi şekilde gözleri açık yatıyordu çok büyük kaos vardı orda çok üzülüyorduk

Elif

Teyzemi bağırırken gördüm. Bana sesleniyordu. Ne olduğuna bakmak için oturma odasına koştum. Annemi baygın halde buldum ve hemen yüzüne su çarptım. Ayıldı. Ağzında köpük vardı. Çekirdek kabuklarının nefesini tıkadığını söyledi. Kızdım. Öldürmeyen Allah öldürmez dedim. Boğazdaki çekirdek kabuklarını çıkardım. Yorumlarsanız sevinirim.

Nihal

Rüyamda annemle hastane odasında tartışıyoruz. Annem birden balkondan kendini atıyor. Çok ağlıyorum. Oğlum küçük yanımda herkes duyup hastaneye geliyor. Biri annemin zar zor bir şey söylediğini duyuyor. Doktor da helallik istediğini söylüyor. Herkes helallik veriyor. Sonra benim ön kaplama dişlerim düşüyor. Doktor da yapıştırırım üzülme bekle sen burada diyor. Çok ağlıyorum.

Fatih

Ben rüyamda henüz yeni ayrıldığım ama hala aklımdan çıkaramadığım sevdiğim kızın bir şeyden kaçtığını gördüm. Ben de peşine düştüm ve karanlık bir yere girip ağladığını gördüm. Onunla konuşmak istediğimde bana gitmem gerektiğini ve kötü bir şey olduğunu söyledi. Ben de ne olduğunu sorunca gel göstereceğim dedi ve beni bir uçurumun yanına getirdi ve benim dikkatimi başka bir yere toplayarak kendini uçurumdan aşağı attı. Ben de fark ettim ama tutamadım. Sonra uyandım. Bu rüyamı yorumlar mısınız?

Gönül

Rüyamda çok sevdiğim ancak kaybolan bir sokak köpeğini gördüm. Onunla camdan bakışma yaşıyoruz ve sakatlandım diyor. Eve geliyor ve oturma odamdan balkona çıkıyor. Ön ayakları ile balkon duvarına uzanıp etrafa bakıyor. Bana bakıyor ve dayanamıyorum bu acıya diyor. Kendini 20 metre uzaktaki onunla tanıştığımız ilk buluştuğumuz yola fırlatıyor. 4 bacağı da bir cam tabak kırılmışcasına 4 bir yana ayrılıyor.Bacaksız ve kolsuz kalıyor. Gözlerini görüyorum. Ölmüştü. Yorumlar mısınız?

Mahmut Bakan

Rüyamda bir kadın ve erkeğin kendilerini astıklarını ve vücutlarının taş gibi kasıldığını gördüm. Onları indirip ambulansla götürdüklerini gördüm. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Hafize

Nişanlım beraber hastanedeyiz. Bembeyaz bir elbise giymiş. Bir kızı ziyaret ediyoruz ve gerçek hayatta da bu kızı tanıyorum. Kız hastaneden kaçtı ve biz kızı aradık. Sonra kızı incir ağacına kendini asmış ve üzerinde beyaz kıyafet ile buldum. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Sevtap

Rüyamda tanımadığım bir kişi yemek veriyordu. Eğlence organizasyonu yapılıyordu ve biz de davetliydik. Ev sahipliği yapan kişi bir binada balkon gibi bir yerde, kendini arkaya doğru bırakıyor ve ölüyor. Ben çok ağlıyorum. Bu ne anlama geliyor?

Aykut

Rüyamda boş apartman içerisinde çok sayıda insan gördüm. Birisi kendini asmıştı. Birkaç polis vardı ve bağırıyorlardı. Bizleri kovaladılar. Şerit çekin diye bağırdılar. Sonrasında uyandım. Yorumlar mısınız?

Büşranur

İki rüya gördüm. Birincisinde annem intihar edecekti ve ben onu kurtardım. İkincisinde ise annem çatıdan atladı ve öldü.

Zeynep

Rüyamda çevremden lakin tanımadığım birinin intiharına şahit oluyordum. Camdan atlamıştı. Yerde öylece yatıyordu ve ölmüştü. Sonra birden aramızda bir problem olmayan erkek bir tanıdığım göründü. Aynı odanın diğer camından atlayıp intihar etti. Yüzünü tanımıyordum ama rüyamda bana yakın biriydi. Sonra hemen camdan aşağı baktım. Yüzüstü yatıyordu ve öldüğünü sanmıştım. Diğer cesetle aralarında pek mesafe yoktu. Sonra birden kalkıp bana doğru baktığını gördüm. Kadın olduğunu fark ettim. Üzgündü. Ona yalvarırcasına iyi durumda olmadığını ve bu hareketinin yanlış olduğunu söyledim. Bir psikologa gitmesi gerektiğini söyledim. Çok üzülmüştüm. Rüyamı yorumlar mısınız?

Serap

Ben rüyamda annemi görüyordum. Önce namaz kıldı ve sonra kendini astı. Bu ne anlama geliyor?