Rüyada Hemşire Görmek

Rüyada hemşire görmek iyi huylu, merhamet sahibi birisine işaret eder. Hemşire denildiğinde insanların aklına genel olarak kadınlar gelir. Yıllar boyunca bu işin kadınlar tarafından yapılmış olmasının bu algının oluşmasında rolü büyüktür. Hemşireler hastaların bakımının büyük bir bölümünü üstlenen kişilerdir. Oldukça zor bir mesleği icra eden hemşirelerin büyük bir sabra sahip olmaları beklenir. Rüyada görülen hemşirenin anlamı da kısmen bu düşünceyle aynı doğrultudadır. Rüya sahibinin etrafında onu çok seven birinin varlığına, ailede çok değerli bir insan olduğuna ya da rüya sahibinin kendi iyi niyetlerine yorumlanabilir.

Rüyada görülen hemşirenin bir başka anlamı ise rüya sahibi ne yaparsa yapsın ona karşı hep alttan alan, nazik davranan, her durumda idare eden bir kişinin varlığıdır. Rüyada hemşire görmenin anlamı genel olarak olumludur ancak bazı durumlarda hemşire görmek de olumsuz anlamlar taşıyabilir. Burada önemli olan rüyadaki diğer detaylardır.

Rüyada Hemşire Kıyafeti Görmek

 • Rüyada hemşire kıyafeti görmek alışverişe işaret eder. Bu alışveriş sırasından mevcut eksikler tamamlanacaktır. Rüya sahibi eksiklerini tamamlamak için uzun ama sabırlı bir uğraş verecektir. Bütün alınanlar kişinin uzun zamandır beklettiği ve kendisine zaman ayıramadığı için alamadığı eşyalardır.
 • Hemşire kıyafeti görmenin bir başka anlamı ise rüyayı gören kişinin vicdan sahibi birisi olduğudur. 

Rüyada Hemşire Kepi Görmek

 • Rüyada görülen hemşire kepi iş ya da eğitim hayatı ile ilgili bir değişikliğe dalalet eder. Eğitim gören bir kişi ise bu onun iyi derece ile mezun olacağı ve eğitimine istediği gibi devam edeceğine yorumlanır.
 • Rüyayı gören kişi işsiz ise ve rüyasında kep giydiğini görmüşse kısa sürede bir iş sahibi olacaktır. 

Rüyada Hemşire Forması Giymek

 • Hemşire forması giymek, rüya sahibinin kendisine vakit ayırması gerektiği şeklinde yorumlanır. Eğer rüya sahibi bir başkasının hemşire forması giydiğini görüyorsa o zaman bu kişinin biraz dinlenmesi gerektiği şeklinde yorum yapılır.
 • Hemşire kıyafeti giymenin bir başka anlamı ise kişinin hayatında değişiklikler yaparak yoluna devam edeceğidir. Bu değişiklikler sonrasında yaşamın akışı bambaşka ve daha güzel bir yöne kayacaktır. 

Rüyada Siyah Hemşire Forması Giymek 

 • Siyah hemşire formasını genellikle baş hemşireler giyer. Rüyada siyah hemşire giyen kişi üne ve dileklerine kavuşacak demektir. Siyah forma giyen kişi rüya sahibinin kendisi ise talihi açılacaktır. Bu kişi bir terfi alabileceği gibi çalıştığı işten gelecek çok daha iyi bir iş teklifi ile karşı karşıya kalabilir.
 • Bunlar dışında rüya sahibine gelecek bir para olarak da yorumlanır. 

Rüyada Hemşireye Aşık Olmak

 • Hemşireye aşık olmak bekar kişiler için hayatlarının aşkı ile karşılaşacakları şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin kadın ya da erkek olması fark etmez. Sabırlı, sevecen, anlayışlı, yumuşak ruhlu bir insan ile tanışılacağına, bu ilişkinin evliliğe kadar yürüyeceğine dalalet eder.
 • Evli kişiler için ise aile yaşamlarında mutluluk verici olaylar yaşayacakları düşünülür. 

Rüyada Hemşireye Sarılmak

 • Rüyasında hemşireye sarıldığını gören kişi yaşayacağı büyük bir mutluluğu sevdikleri ile paylaşacak, bu kutlama sırasında herkes coşkulu ve sevinçli olacaktır. Bu rüya genellikle aile içinde yaşanacak bir olumlu gelişmeye yorulur. Bazı yorumcular ise iş hayatı ile ilgili olabileceğini vurgular. İş yaşamında bir terfi, yeni bir iş teklifi olabileceği gibi işsiz kişilerin iş bulacağı şeklinde de anlam yüklenebilir. 

Rüyada Hemşire Öpmek

 • Rüyada hemşire öpen kişinin sıkıntılarının bir süre sonra geçeceği söylenir. İsteklerine kavuşacağına, bütün arzularının gerçekleşeceğine yorulan bu rüya, aileye yeni katılacak bir bireyin habercisi de olabilir.
 • Rüyasında hemşire öpen kişinin hiçbir zaman yalnız kalmayacağına, etrafında sürekli onu seven insanların bulunacağına dair yorumlar da mevcuttur.

Rüyada Hemşire ile Evlenmek

 • Evlenmek rüyaların içinde genel olarak hayırlı yorumlanır. Hemşire ile evlenmek ise daha hayırlıdır. Bu rüya evli insanlar için eşin şefkatine, sevgisine işaret eder.
 • Bekar olanlar için ise hemşire ile evlenmek ya sonu evliliğe varacak bir ilişkiye ya da yaşamın bir başka alanında yaşanacak keyifli gelişmelere yorumlanır. 

Rüyada Hemşire ve Doktor Görmek

 • Rüyada hemşire ve doktoru bir arada görmek çoğunlukla bir sağlık sorununun ortaya çıkacağına dalalet eder. Rüya sahibi sağlığının bozulması nedeniyle sık sık hastaneye gitmek zorunda kalacaktır.
 • Bazı rüya yorumcuları ise bu rüyayı zor işlerin üstesinden gelineceği şeklinde yorumlarlar. Rüya sahibi çalışma hırsı, başarı azmi ile birçok olayın üstesinden gelecek ve kendi yolunu kendisi açacaktır. 

Rüyada Hemşirenin İğne Yapması

 • Rüya sahibinin kendisine iğne yapılırken gördüğü rüyası yaşayacağı sağlık sorunlarından, maddi kayıplardan ya da manevi sıkıntılardan bir yakını yardımı ile kurtulacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibine kendi başına üstesinden gelemeyeceği konular için yardım istemekten kaçınmaması gerektiğini öğütleyen tavsiye niteliğinde bir rüyadır.
 • İğne yapan hemşire iş hayatında gelinecek bir makama ya da ikramiyeye de yorumlanabilir. Rüyada hemşirenin ilaç vermesi de iğne yapması ile aynı anlamı taşır. 

Rüyada Hemşirenin Kan Aldığını Görmek

 • Rüyada hemşirenin kan aldığını görmek ufak tefek sıkıntılar yaşanacağı şeklinde yorumlanır. Bu sıkıntılar çok az olsa da kısa bir süreliğine problem yaratacaktır. Ancak rüyanın olumsuz anlamı üzerinden fazla düşünmenin gereği yoktur. Rüya gören kişi az bir çaba ile bütün yaşadıklarını rahatlıkla geride bırakacaktır. 

Rüyada Birden Fazla Hemşire Görmek 

 • Rüyada görülen birden fazla hemşire mutlu bir olay yaşanacağı şeklinde yorumlanır. Bu olay, bütün ailenin katılacağı bir evlilik olabilir, bir kutlama olabilir ya da herkesi sevindiren bir olay olabilir. Hemşire sayısı ne kadar fazla ise yaşanacak olayın büyüklüğü de o kadar fazla olacaktır.
 • Tabii rüyada görülen hemşireler endişeli ise anlam tam tersi yönde değişir. Aile bireylerini de etkileyecek bir sıkıntılı bir sürece girilecek demektir. Çözüm ise yine bütün ailenin bir araya gelmesi ile bulunacaktır. 

Rüyada Hemşire Olduğunu Görmek

 • Rüyasında hemşire olduğunu gören kişinin çok hayırlı bir iş yapacağı söylenir. Rüya sahibi çevresinde olan ve yardıma ihtiyaç duyan bir insanın kelimenin tam anlamıyla imdadına yetişecektir. Yapacağı bu hayır sayesinde rüya sahibi manevi yönden ödüllendirilecektir. 

Rüyada Hemşire Olarak Hasta Bakmak

 • Bu rüya yakın çevreden birisinin yardıma ihtiyacı olduğunu ve rüyayı gören kişinin de bu yardımı sağlayacağını işaret eder. Rüya sahibinin yardımı ile bu kişi sıkıntılarından kurtulacaktır.
 • Hemşire olarak çalışmanın bir başka anlamı ise büyük bir hayır işinin içine girileceğidir. Bu, sadece bir kişinin değil birden fazla insanın iyiliğine yarayacak bir hayır işidir. 

Rüyada Kızını Hemşire Olarak Görmek

 • Rüyasında kızının hemşire olduğunu gören kişinin çocuklarının karşısına güzel fırsatlar çıkacaktır. Bu fırsat bir iş, bir mülk olabileceği gibi bir hayır işleme fırsatı da olabilir.
 • Kızını hemşire olarak görmenin bir başka anlamı ise yapılacak işlerde büyük başarı yakalanacağıdır. Hayatın bundan sonraki evresinde verilen kararlar daha sağlıklı olacağı, akıl süzgecinden geçirilerek uygulamaya geçirileceği için atılan adımlar da daha sağlam olacaktır. 

Rüyada Hemşireyle Konuşmak

 • Rüya sahibi içsel bir sıkıntı içerisindedir. Derdini dökmek ve sıkıntılarına çözüm bulmak için yaşça kendisinden büyük, sözüne güvenilir, akılcı kararlar vermeyi başarabilen birisi ile konuşacaktır. Bu konuşmanın ardından rüya sahibinin soruların çoğu yanıtlanacak, bakış açısı değişecektir. Önünde açılan yeni yol ona sıkıntılarından kurtulması için fırsat tanıyacaktır. 

Rüyada Hemşire ile Kavga Etmek

 • Hemşire ile kavga etmenin anlamı hayırlı değildir. Bu rüyayı gören kişi çok sevdiği bir insan ile bir tartışmaya girecektir. Kırdığı kişi annesi, babası ya da bir büyüğü olabilir.
 • Rüyanın bir başka anlamı ise yaşanacak sorunların son derece can sıkıcı ve çözümsüz olacağıdır. Maddi kaynaklı bir sorundan dolayı manevi problemler de beraberinde gelecektir. 

Rüyada Ağlayan Hemşire Görmek

 • Ağlayan hemşire rüya sahibi için üzerinde uzun uzun düşünmesi gereken bir sürecin başlangıcıdır. Bu sıkıntıları atlatabilmek için kişi kendi içine çekilecek ve başından geçen olayları tahlil etmeye ihtiyaç duyacaktır. Rüya, bu sıkıntılardan tek başına kurtulmanın mümkün olmadığını, güvenilen birisinden yardım alınması gerektiğini öğütler. 

Rüyada Hastanede Hemşire Aramak

 • Hastane içinde hemşire aradığını gören kişi sıkıntılarından kurtuluş yolu arıyor demektir. Eğer rüyanın içinde hemşire ile karşı karşıya gelinir ise çözüm mutlaka bulunacaktır.
 • Hemşire aranmaya devam eder ve rüyada bulunmaz ise bir süre daha bu sorunların devam edeceği şeklinde yorum yapılır. Rüya sahibi rüya içinde ne kadar çaresiz görünüyorsa gerçek yaşamında da o kadar zor durumdadır. 
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın