Rüyada Hadım Görmek

Hadım olduğunu gören kimse şahitliğini gizler. Hadıma döndüğünü yahut kendisini hadım ettiğini gören kimse münakaşa ve düşmanlıkta bulunduğu kimsenin yanında küçük düşer, zillete girer.

Rüyada güzel şimali ve sözü hikmetli gördüğü meçhul bir hadım, korkutucu veya müjdeleyici meleklerden biridir. Kendisinin güya hadıma döndüğünü görse, ibadet ve zikirde hidayete kavuşur. Kendisinin hadım olduğunu gören kimse, ibadet ve namusunu muhafaza ederek kadru kıymete kavuşur.

Husyeleri çıkarılmış ve burulmuş erkekler, melaikedir. Çünkü husyeleri çıkarılmış olanlardan şehvet çıkarılmıştır. Kendi evinde bir takım insanlar, yanlarında meyve ile dolu tabaklar görse, o yerde hastalığı uzamış bir hastanın veya bir şehidin bulunmasına yorumlanır. Rüyada hadımlar, müjdedir.

Kişinin rüyada hadıma döndüğünü görme­si, ibadet ve zikirde Allah Teâlâ’nın hidayetine nâil olmaya işâret eder. Bazen de rüyada hadım edilmiş kimseleri görmek, müjde ile tabir olunur.

Kendisinin hadım olduğunu gören kişi, ibadet ve namusunu muhafaza ederek kadri kymete kavuşur.

Rüyada husyeleri çıkarılmış ve burulmuş erkekleri görmek, meleklere işâret eder.

Hadım edilmiş beyaz kimse müjdeye; siyah ve habeşî olan kimse de üzüntü ve kedere işârettir. Rüyada, hadım edilmiş beyaz kimse rah­met meleğine; siyah ve habeşî olan kimse azap meleğine işârettir.

Rüyada hadım edilmiş kimseyi görmek, nimetin gitmesine, aile ve evladın kaybolması­na işâret eder.

Bazen de hadım edilmiş kimseyi görmek, zahmet çekmeye ve rahatı tercih etmeye, kötü sırlara ve nifaka işârettir.

Bir yanıt yazın