Rüyada Güzel Olmak

Rüyada güzel olmak kişinin manevi anlamdaki güzelliğine işaret eder. Rüyada aynaya bakarak çok güzel olduğunu görmek kişinin işlerinin kolaylaşacağına, hayatındaki her zorluğu aşacağına, toplumda saygınlık kazanacağı delalet eder. Rüyada daha önce tanımadığınız güzel bir kimse görmek ise rüya sahibinin bu kişi ile ilgili bir haber alacağına ya da gerçek hayatta karşılaşacağına işaret eder. İslami açıdan kişinin ahlakının güzelliğine, imanının gücüne, Allah katında yükseleceğine, ahret yaşamı için çabaladığına ve hayır işi yaptığına, dünya hayatını her daim geri planda tuttuğuna tabir edilir.

Rüyada Kendini Çirkin Görmek

Rüyada kendini çirkin görmek kişinin ahlakının çirkinliğine yorulur. Rüya sahibinin bu günlerdeki davranışlarının sevimsiz olduğuna, büyük bir günah işlediğine, dünya hayatına takılıp kaldığına delalet eder. Kişinin dedikodu yapan başkalarının arkasından konuşan biri olduğuna, insanlarının hakkını yediğine işaret eder. Rüyada ellerini çirkin görmek kişinin haram mala el uzattığına, ayaklarını çirkin görmek ise günah işlenen bir yere gitmeye delalet eder.

Rüyada Vücudunu Güzel Görmek

Rüyada vücudunu güzel görmek uzva göre farklı bir tabirle yorumlanır. Rüyada yüzünü güzel gören kimsenin güzel ahlak sahibi olduğuna, ayakları güzel görmek kişinin hayır işi yapmak için koşturduğuna, ellerini güzel görmek ise helal para kazanmaya delalet eder. Bazılarına göre bu rüya kişinin kendini beğenmişliğinin ya da aksi olarak kişinin vücudunu hoş bulmayan, beğenmeyen biri olduğuna bilinçaltına yansıması olarak karşına çıkmasıdır.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın