Rüyada Güvercin Yakalamak

Rüyada güvercin yakalamak rüya gören kişinin özlemlerine, hayallerine, ulaşmak istediği noktaya, hayatında kurmak istediği düzene dair işaretler verir. Rüyada güvercin yakaladığını gören ve elinde tutan kimse henüz evli değil ise yakında evleneceğine, evlenmiş ise bir çocuğu olacağına yorumlanır.

Rüyada güvercin yakalamak; güvercinin rengine, şekline, rüyadaki hikâyenin gidişatına göre farklılaşabilir, bu nedenle diğer detayların manalarına da bakılmalı yorum için sonra değerlendirmede bulunmalıdır. Örneğin, rüyada güvercin ile oynadığını görmek; batıl işlerle uğraşmaya, rüyada bir kimsenin kendisine bir güvercin hediye edildiğini görmesi; uzak bir yerden gelmek üzere olan rızka işaret eder.

Rüyada Beyaz Güvercin Görmek

Rüyada iyi halde görülen beyaz güvercin, iyi havadislere yorumlanır. Kişinin rüyasında uçarak bir güvercinin kendine doğru gelmesi; uzak bir kimseden haber geleceğine, güvercinin başına yâda omzuna konması; bir mutluluğa nail olunacağına tabir edilir. Bekâr bir erkeğin rüyasında kendi mekânında beyaz güvercin olduğunu görmesi; onun kendi huyuna, suyuna uygun bir kadın ile evlenme­sine yorulur. Rüyada güvercin görmek, bazen de güvenilen sadık bir dosta, sevgiliye veya yardımsever birine işaret eder.

Rüyada Siyah Güvercin Görmek

Rüyada siyah bir güvercin görülmesi, iş ve sosyal hayatta yerine getirilecek bir göreve takdir edilmeye, yüksek makamlarda yer almaya veya devlet erkânından gelecek iyi bir habere yorumlanır.

Rüyada Güvercin Öldürdüğünü Görmek

Rüyasında bir güvercin öldürmek, tüylerini yâda kanatlarını koparmak hayra alamet değildir; bir husumete, yapılan bir iyiliğe karşı ihanete, aldatılmaya, doğru insanların inayetinden yararlanamamaya yorumlanır. Rüyada güvercini kaçırmak, elinden güvercini birine vermek, rüyada güvercin satmak da benzeri şekilde iyi şeyler olmayacağına açıklanır. Güvercine silah ile ateş etmek ise bir kadına iftirada bulunmaya yorulur.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın