Rüyada Gelinlik Giymek

Halk arasında yaygın olan bir konu olarak “rüyaların genellikle tersinin çıkması” durumu esasında yanlış bir inançtır. Yüzyıllardır belirli bir kültürü oluşturan rüya tabirleri bu noktada insanların gördükleri rüyalar hakkında daha detaylı yorumlar içerir. Bu bağlamda rüyada gelinlik giymek gibi bir durum aslında kefen gibi olumsuz bir imgeye gönderme yapmaz, sanılanın aksine gerçek hayatta gelinlikler neyi ifade ediyorsa öyle yorumlanır.

Bire bir evlenmek eylemi ile sonuçlanmayacaksa da özellikle maddi ve manevi olarak bir zenginliği ifade eden bu rüyalar her iki başlık altında da belirli bir saflığı da beraberinde getirir. Dini anlamda kişinin manevi olarak kendini temizleyeceği ve hayırlı yolda hayatını devam ettireceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Düğüne Gitmek

Gerek gelinlik giymek olsun, gerekse gelinlik giymiş bir biçimde kendi düğününü görmek olsun rüyayı gören kişinin sosyal açıdan konumunun belirlenmesi konumunda rüya üzerinde ipuçları verir. Özellikle etrafındaki kalabalığın tavsiyelerine kulak asmayan kişiler için büyüklerin sözlerini dinlemede bir işaret ve bunun sonucunda kavuşulacak mutluluk ifade edilir.

Rüyada Siyah Gelinlik Giymek

Yine sanılanın aksine aslında beyaz gelinlikten daha olumlu tabir edilen siyah gelinlik rüyayı gören kişinin yaşına bağlı olarak da farklı ifade edilebilmektedir. Bilindiği üzere siyah gerçek hayatta bir ciddiyeti temsil eder ve bu temsil ile rüyayı gören bir genç ise yakın gelecekte daha ciddi bir hayata adım atacağını düşünürse yanlış bir kanı olmayacaktır.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın