Skip to Content

Rüyada Fıstık Görmek

Fıstık, hiç zorlanmadan elde edilen para manasına gelir. Fıstığın tuzlusu ve acısı, bol kazanca işaret eder. Bazen de fıstık, hamile bir kadının yakında doğuracağı şeklinde de tabir edilir.

Fıstık, külfetsiz meydana gelen bir maldır. Bundan dolayı rüyada fıstık yediğini gören kimse, kolaylıkla elde edilen bir mal yer.

Rüyasında fıstık yediğini gören kimsenin eline kolayca ka­zandığı mal ve paraya ve bu paradan faydalanacağına ve bol rızka kavuşacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada yeşil fıstık görmek, ele zorlukla geçecek veya ge­çen mal, para ve rızık ile de tabir olunur. Rüyada yeşil fıstık kurusu görmek, kötülük ve düşmanlıkla karşılaşılacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada fıstık topladığını görmek, mal edinmek, mal kaza­nılmak ile de tabir olunur.

Rüyada fıstık görmek, bazen de hamile bir kadının yakın­da doğuracağı çocuğa işarettir.

İbn-i Sirin’in yorumu

Rüyada fıstık görmek, mal, rızık ve nimete işarettir. Rüyasında fıstık içi aldığını veya birisinin kendisine fıstık içi verdiğini ve onu yediğini gören kişi, yedi­ği fıstık içi miktarmca mal ve nimete kavuşacağına işarettir.

Rüyada fıstık görmek, mal, rızık ve nîmete delâlet eder.

Rüyasında fıstık içi aldığını veya birinin verdiğini görmek ve yemek, yediği kadar mal ve nîmet husulüne delâlet eder.

Rüyada fıstık ağacı görmek, cömert, kerim ve iyilik sahibi adama işâret eder.

Fıstık, emeksiz, külfetsiz meydana gelen mal ile de tabir edilir. Bu nedenle, rüyada fıs­tık yediğini görmek, kolaylıkla elde edilen mala işâret eder.

Rüyada fıstığın tuzlu ve acısı, karadan ve denizden kolaylıkla erişilecek rızka işâret eder.

Bazı kere de fıstık görmek, hâmile kadının yakında doğuracağına işârettir.