Rüyada Falcı Görmek

Rüyada falcı görmek, yapılan hayırlı işlerin iptal olması anlamına gelir. Falcı batıl, hoş şeylerle aldanan ve aldatan, yalancı kimsedir.

Rüyada falcı görmek, amelin yok olmasına yorumlanır.

Rüyada falcı görmek, hilekar ve yalancı bir adamla yorumlandığı gibi köşeye çekilme ve şöhret sahibi olmaya işaret eder. Falcıya gitmek hilebaz ve yalancı biri tarafından aldatılıp dolandırılacağınıza işarettir, falcı ile münasebet iyi sayılmaz. Rüyada fal ve falcı görmek hile ve hırsızlık yapmaya yorumlanır.

Bir kimse rüyasında bir falcı görse, bu onun (rüya sahibi­nin), hilekar, yalancı ve düzenbaz bir kimseden zarar göre­ceğine ve aldatılacağına işaret eder şeklinde yorumlanır.

İmam-ı Nablusi’nin yorumu

Kişinin rüyada bir falcı gör­mesi, iyi değildir. Bu rüyası onun (rüya sahibinin) kendi iş­lerini iptal edeceğine veya iptal ettiğine işarettir.

Bir kimsenin rüyada bir falcının yanına vardığını ve on­dan birtakım şeyler sorduğunu görmesi, iyi sayılmaz. Rü­ya sahibi kişinin görmüş olduğu bu rüyası, kendisinin bir takım üzüntü ve sıkıntılara düşeceğine işaret eder şeklin­de tabir edilmiştir. Çünkü falcılara kederli kişiler gider.

Kişinin rüyada bir falcıya kendi falını baktırdığını görme­si, rüya sahibinin arkasından dedikodu yapılacağına ve kendisinin çekiştirileceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

Falcı, astrolog gibi gelecekten haber verdi­ğini iddia eden birini görmek, ameli boşa çıkaracak eğilimlere yorulur.

Bir falcının yanına gidip ona bir şeyler sorduğunu görmek, o kimseye arız olacak şiddetli üzüntü ve kedere işâret eder.

Falcıya gidip bir şey sormak ve onun de­diklerini onaylamak, Allah’ın indirdiği kitabı ve Peygamberimiz’in (s.a.s.) ümmetine bildirdiği hususları inkâr etmeye delâlet eder.

(Dikkat fala ve falcının sözlerine inanmak, din ölçülerine göre haram sayılmaktadır. Bu cihetten olacak ki, falcı rüyaları da pek hayra işaret etmemekte olduğu görülüyor. Y. Tavaslı).

Falcının söylediklerini önemsemediğini ve onlara inanmadığını gören kimse aklı selimi ve dini prensipleri kendine rehber edinir.

Kendisinin falcı olduğunu görmek, hayır, iyilik ve şöhrete işâret eder.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın