Rüyada Falcı Görmek

Rüyada falcı görmek, yapılan hayırlı işlerin iptal olması anlamına gelir. Falcı batıl, hoş şeylerle aldanan ve aldatan, yalancı kimsedir.

Rüyada falcı görmek, amelin yok olmasına yorumlanır.

Rüyada falcı görmek, hilekar ve yalancı bir adamla yorumlandığı gibi köşeye çekilme ve şöhret sahibi olmaya işaret eder. Falcıya gitmek hilebaz ve yalancı biri tarafından aldatılıp dolandırılacağınıza işarettir, falcı ile münasebet iyi sayılmaz. Rüyada fal ve falcı görmek hile ve hırsızlık yapmaya yorumlanır.

Bir kimse rüyasında bir falcı görse, bu onun (rüya sahibi­nin), hilekar, yalancı ve düzenbaz bir kimseden zarar göre­ceğine ve aldatılacağına işaret eder şeklinde yorumlanır.

İmam-ı Nablusi’nin yorumu

Kişinin rüyada bir falcı gör­mesi, iyi değildir. Bu rüyası onun (rüya sahibinin) kendi iş­lerini iptal edeceğine veya iptal ettiğine işarettir.

Bir kimsenin rüyada bir falcının yanına vardığını ve on­dan birtakım şeyler sorduğunu görmesi, iyi sayılmaz. Rü­ya sahibi kişinin görmüş olduğu bu rüyası, kendisinin bir takım üzüntü ve sıkıntılara düşeceğine işaret eder şeklin­de tabir edilmiştir. Çünkü falcılara kederli kişiler gider.

Kişinin rüyada bir falcıya kendi falını baktırdığını görme­si, rüya sahibinin arkasından dedikodu yapılacağına ve kendisinin çekiştirileceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

Falcı, astrolog gibi gelecekten haber verdi­ğini iddia eden birini görmek, ameli boşa çıkaracak eğilimlere yorulur.

Bir falcının yanına gidip ona bir şeyler sorduğunu görmek, o kimseye arız olacak şiddetli üzüntü ve kedere işâret eder.

Falcıya gidip bir şey sormak ve onun de­diklerini onaylamak, Allah’ın indirdiği kitabı ve Peygamberimiz’in (s.a.s.) ümmetine bildirdiği hususları inkâr etmeye delâlet eder.

(Dikkat fala ve falcının sözlerine inanmak, din ölçülerine göre haram sayılmaktadır. Bu cihetten olacak ki, falcı rüyaları da pek hayra işaret etmemekte olduğu görülüyor. Y. Tavaslı).

Falcının söylediklerini önemsemediğini ve onlara inanmadığını gören kimse aklı selimi ve dini prensipleri kendine rehber edinir.

Kendisinin falcı olduğunu görmek, hayır, iyilik ve şöhrete işâret eder.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (5)

Süreyya inci

Meraba benim rüyamda ben fala baktirmiyordum ben istemiyordum baktirmak annemin falinda benimle ilgili seyler çikmisti acaba bu ne anlama gelir

Haydar Abdullayev

Selam. Ruyamda evimize 2 erkek falcinin geldigini gordum. Ablam ve annem hakkinda bazi seyler anlatdilar. Sonra annemin arkadasi geldi ve onun hakkinda da bazi seyler anlatdi ve o hanim onlara para vererken gordum. Ondan sonra onlarin ikisine de saldirdim. Daha sonra birinin kafasini suya saldigimda kafasi kopmus oldugunu gordum. Artik digerini de öldurmeli oldugumun farkina varip evden onu almaga gitdim. Giderken dusuncemde insan öldurduyumun ve bunun yanlis oldugunun Allahdan bagislanma isteyerken uykudan ayildim. Lutfen yorumlamada yardimci olurmusunuz…

Haydar Abdullayev

Az önce yazdigimda email adressi yanlis oldu. Lutfen dikkate almanizi rica ederim.

Betül Kılıçoğlu

Uyurken bi anda kendimi daha önce gittiğim falcının evinde buldum ama ben havalanmıştım tam kapının dibinde havada süzülüyodum ve yanımda ölü olduğunu tahmin ettiğim bi karga vardı sesini duydum mu hatırlamıyorum. Sonrasında kadının bana fal baktığını gördüm sözlerin arasından net olarak duyabildiğim tek bi cümle oldu. Bana sana bi erkeğin gözü nazarı değmiş dedi ben bi anda rüyanın içinde bitince korktuğum için Ayetel Kürsi okunmaya başladım gözlerimi kapatıp sonra bu anda uyandım

Nur

Rüyamda kendimi birden bir erkek büyücü mü desem hoca mı desem yanında buluyorum. Ona sorular sorup duruyorum. Benim kaderim kapalı mı diyorum. Açık diyor. Başka şeyler soruyorum ve cevap veriyor. Daha önce bana büyü yapıldı mı diye soruyorum. Orada duruyor ve evet diyor. Sonradan dualar okumaya başladı ve benim başıma orada bir ağrı girdi. Birden ağrıyla uyandım. Bunun anlamı nedir?