Skip to Content

Rüyada Eşarp Görmek

Hayırla tabir edilen rüyalardandır. Rüyada eşarp görmek rüya sahibinin güzel ahlaklı bir insan olduğunu müjdeler. Anlayış sahibi ve güleç olduğu tabir edilen rüya sahibinin aza kanaat edebilen, huzurlu ve sağlıklı bir hayat dışında isteği olmayan mütevazi bir kimse olduğu işaret edilir.

Rüyada Eşarp Dağıtmak

Bolluğu müjdeleyen bir rüyadır. Rüyasında eşarp dağıttığını gören kimsenin ya kendisinin ya da eşinin ebeveynlerinin desteğiyle varlıklı bir haneye ve hayata sahip olacağı rivayet edilir.

Rüyada Renkli Eşarp Görmek

Rüyada görülen eşarbın renkleri tabir için çok önemlidir. Örneğin; rüyada görülen beyaz eşarp, rüya sahibinin şükür sahibi, iyi niyetli, sabırlı ve anlayışlı bir kimse olduğunu müjdeler. Rüyada beyaz eşarp taktığını gören bekar genç kızların hayırlıysa erken evlilikle buluşacakları ve hanelerinin huzur ve bereketle bezendiği rivayet edilir. Rüyada yeşil eşarp görmek ise hayırlı haberlerin geleceğini müjdeler. Bekar kimseler için hayırlı izdivacı işaret ederken, yaşlı kimselerin rüyalarında yeşil eşarp takmaları kutsal bir yolculuğu rivayet eder.

Rüyada Baş Örtüsü Görmek

Hayırla müjdelenen bir rüyadır. Rüyasında baş örtüsü gören kimsenin hak yolundan ayrılmayan biri olduğu, şükretmeyi bilen, yardımsever, güzel ahlaklı bir kimse olduğu kendisine bu rüya sayesinde müjdelenmiştir. Beyaz baş örtüsü küslüklerin biteceğine, mavi baş örtüsü mesleki hayatta büyük başarılara, yeşil baş örtüsü ile kutsal yolculuklara işaret eder.

Rüyada Tesettür Giymek

Rüyada tesettürlü giyindiğini gören kimsenin dini inancının sağlam temellere dayandığı, ibadetlerini aksatmadan yerine getiren hayırlı bir kimse olduğu rivayet edilir.