Rüyada Duvar Yıkılması

Rüyada duvar yıkılması; rüya gören insanın kuruntulu, şüpheci ya da endişeli karakterine yorulur. Çevresine, yakınlarına karşı güven sorunu yaşayan ya da iş hayatında umduğunu bulamayan kişilerin, emeklerinin karşılığını alamadığın düşünen insanların gördüğü rüyalar arasındadır. Duvarın yıkılması birçok durumun değişmesine işaret sayılır.

Rüyada duvar yıkılması; bazı durumlarda iyi bazı durumlar da ise bir felaket olarak yorumlanabilir. Rüyanın gidişatına göre, mevcut detaylar yorumu farklı bir boyuta taşıyabilir. Bu nedenle hatırlanabilen tüm detayların anlamlarına bakarak kişisel durumunuza göre rüyanızı yorumlamanız bütünsel bir değerlendirme için daha sağlıklı olacaktır.

Rüyada Üzerine Duvar Yıkılması

Hiç hayır görülmeyecek rüyalar arasındadır. Kişinin rüyasında üzerine bir duvarın yıkıldığını görmesi çok büyük hatalar yapıp günahlar işlediğine, bilerek hak yiyip ah aldığına delalettir. Bu rüyayı gören insan, yaptıklarının bedelinin ahretten önce dünyada da verecek, cezasını bir şeklide çekecektir. Bazı tabirlere göre ise rüyada insanın üzerine duvar yıkılması; itibar kazandıracak servettir.

Rüyada Yüksek Duvar Yıkılması

Rüyada duvar; dindar, kudretli, mal sahibi birine simgedir. Yüksek bir duvarın rüyada yıkılması ise gücün, kuvvetin yok olması, o kişinin tüm itibarını kaybetmesi olarak açıklanır.

Rüyada Duvarın Evin İçine Yıkılması

Rüyada bir duvarın ya da duvarların evin içerisine yıkıldığını görmek, hane sahibinin hastalanmasına yorulur. Rüyada duvarın evin dış yönüne yıkıldığını görmek, hane sahibinin evinin dağılmasına bir rivayete göre de hane sahibinin terk-i dünya etmesine delalettir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (6)

nesibe budak

merhabalar,

Kayın validem rüyasında kardeşinin mutfağının bir duvarının siyah boyalı olduğunu ve bi anda dışa doğru yıkıldığını görmüş. Kardeşi bişi olmaz abla önemli değil demiş. Bu rüyanın anlamı tam olarak nedir. Şimdididen teşekkürler.

İbran itmam

Benim rüyanı yorumlarsanız sevinirim benim üZerime duvar yukılıyor ama ben ayakta kalıyorum yattığım yerde etrafım yıkılmış ama bana bir şey olmadan yatağımın üstünde oturuyopsonra uyanıyorum

Gülşen Özçelik

Rüyamda kız kardeşimle birlikte kaldığım evin iç duvarlarını bir baltayla yaralıyorum ama evin her her yerini başka bir ev tutuyorum tek başıma oraya taşınmak için ama ev sahibi o şekilde evde kalmamıza izin vermeyeceği için kız kardeşiminde benimle gelmesini söylüyorum bu arada gerçek hayatta ailemle yaşıyorum. Sonra annem ve babam o eve geliyor duvarları görünce ne oldu diye soruyor karseşimin sinir krizi geçirdiğini söyleyip onun yaptığını söylüyorum. Annem sonra fırının içinden hamur çıkarıyor bir kabın içinde ama kocaman olmuş hamur çok kabarmış annem onu tek eliyle taşıyabiliyor ve diğer eliyle hamuru karıştırıyor. Bunu yaparken bir taraftanda tezgahın altına düştüğünü iddia ettiği kaybolan bir elmadan bahsediyor sürekli.

Ali solgun

Rüyada evimiz hastanenin içindeymiş ve sevgilim elinde balyozla evin duvarlarını yıkmaya çalışıyordu.

Ertan

Rüyada duvar yıkıldı. Duvar yıkıldıktan sonra ölmüşlerimizi gördüm. Bu neye işarettir?

Meryem

Rüyamda bizim binanın birinci ve ikinci kattaki dairelerinde duvar hasar görmüştü. Sanki biri duvarı kırmaya çalışmıştı. Alt komşum da aşağı inmiş ve kırılan parçaları süpürüyordu. Bu ne anlama geliyor?