Skip to Content

Rüyada Düğüm Görmek

Rüyalar içerisinde gerçek hayatta anlamı örtüşen birtakım nesneler görmek çoğunlukla uzak bir gelecekte yaşanacak durumları ifade eder. Rüyada düğüm görmek de yaşadığımız hayat içerisinde düğüm ne anlam ifade ediyorsa o şekilde yorumlanır. Keder ve üzüntünün, zor günlerin, maddi yönden çekilen sıkıntıların habercisi olan rüyada düğüm görmek özellikle gençlerin işsiz kalacaklarına ya da hâlihazırdaki işsizliklerinin bir süre daha devam edeceğine dalalet eder.

Rüyada Düğüm Çözmek

Rüyada düğüm görmenin tam tersi olarak sorunların çözüleceğine dair yorumlanan rüyada düğümleri çözmek sıkıntıların aşılacağını ve bunun yakın bir zamanda gerçekleşeceğini gösterir. Aynı zamanda rüyanın bir diğer çeşidi olan rüyada bir başkasının düğüm çözdüğünü görmek sıkıntılar esnasında alınacak desteklerin artacağına yönelik de işaretler içerir. Bu genellikle aile dışından ama aileye aşina bir dost ya da yaşça büyük bir kimse tarafından icra edilir.

Rüyada İpe Düğüm Atmak

Bu rüya genellikle iş hayatı üzerinden yorumlanır. Yeni hedeflerin, başarıların, kazançların işareti olarak görülen bir ipe düğüm atmak veya yalnızca düğüm atmak da verilen emeklerin boşa gitmeyeceği yönünde bir simge özelliği taşır.

Rüyada Saç Düğümlemek

Rüyada saçların düğümlenmesi özellikle iş yerinde sıkıntılar yaşayan insanların daha da olumsuz durumlarla karşılaşacaklarına yorulur. Planlanmış, programlanmış işlerin rayında gitmeyeceği ve istenmeyen olaylarla karşılaşılacağı yönünde yapılan yorumlar da rüyada düğüm görmek ile ilişkilidir ve pek hayra yorulmaz.