Rüyada Dua Almak

Rüyada dua almak kişinin sevilen bir insan olduğuna, anne ve babası tarafından hayırlı bir evlat sayıldığına işarettir. Bu rüya, kişinin gerçek hayatta da çokça dua alan biri olduğuna delalettir. Güzel ahlâkı ve kulluğu ile Hak rızasını da kazandığının işaretidir. Rüyada dua almak çok hayırlı olan rüyalardandır.

Rüyada Hayır Duası Almak

Rüyada bir kimseye ya da çokça kişiye yaptığı yardımlar ve iyilikler sebebiyle hayır duası almak, müjdeli bir habere işarettir. Bu haber kişinin hayatına öyle güzellikler katacaktır ki, bunun mutluluğunu rüya sahibi uzun bir müddet yaşayacaktır.
Başka bir rivayete göre ise bu rüya, kişinin özelliklerini anlatır. Bu rüyayı gören kişi gerçek hayatta da yardım etmeyi çok seven, tevazu sahibi, kibirden uzak, attığı adımda Hak rızasını gözeten, günahtan kaçmaya gayret eden biridir.

Rüyada Anneden Dua Almak

Rüyada anneden dua aldığını gören kişi hanesi içerisinde büyüklerine hürmet eden, sevgi ile muhabbetini sürdüren, saygısız tavırlardan uzak duran biridir.
Bu rüyanın bir başka yorumu ise kişinin cenneti kazanmak için azami dikkat göstererek yaşadığının, kul hakkı yemediğinin, malına haram bulaştırmadığının işaretidir. Bu kişi verdiği emeklerin ve gösterdiği dikkatin karşılığını hem bu dünyada hem öteki âlemde alacaktır.

Rüyada Dua Etmek

Rüyada dua etmek, dua almak gibi çok hayırlı bir rüyadır. Rüyasında dua ettiğini gören kişinin dünyevi hayatı mutluluk ve başarı ile sürer.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın