Rüyada Domuz Eti Görmek

Domuz eti ve yağı dinen uygun gıdalar olmadıkları için rüyada domuz eti görmek de tabiri itibariyle hayra yorulacak bir özellik göstermez. Yakın bir gelecekte, bir aya kadar kişinin hem iş hem de aile yaşantısında çok sıkıntılı bir döneme gireceğine delalet eden rüyada domuz eti görmek domuz etinin haram olması sebebiyle gerçek hayatta da kişinin haram lokma ile günaha girdiğinin belirtisi olabilir.

Söz konusu kötü dönemin uzunluğu hakkında birçok rivayet bulunmakla beraber aşağı yukarı bütün rivayetlerin bu sıkıntıların uzun süreceğine dair kanaat getirmiş olması rüya sahibi için maneviyatla çözülecek, ibadetle hafifleyecek bir döneme girilmesinin sebebini oluşturur.

Rüyada Domuz Eti Yemek

Endişe, kaygı ve iç sıkıntılarının uzun bir süre bu tür rüya görenlerin başından eksik olmayacağının göstergesi sayılan domuz eti işlerin kötüye gidişinin, fakirleşmenin ve bereketin eksilişinin bir simgesi olarak algılanır. Eğer rüya sahibi gizli ya da açık bir şekilde harama bulaştıysa bu haramın geldiği yeri araştırıp kefaretini ödemesi gerekir.

Rüyada Domuz Eti Pişirmek

Bu durumda da yine sıkıntılar baş gösterirken aynı zamanda maldan eksilmenin yaşanmaması dikkat çekicidir. Ancak kazançların niteliği bazında düşünüldüğünde manevi hayatın zayıflaması da göz önünde tutulmalıdır. Eğer pişirilen domuz eti yeniyorsa bu durumda işlerden elde edilen kazançların bir süre bol olacağı ancak daha sonra iflas edileceği üzerine yorumlar da mevcuttur.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın