Rüyada Dişlerin Döküldüğünü Görmek

Çoğu zaman stresli kişilerin de gerçek hayatta karşılaştıkları bir olay, uykuda dişlerin sıkılması ve zorlanmasıdır. Bu yüzden rüyada dişlerin döküldüğünü görmek de pek hayra yorulan bir rüya değildir. Özellikle yapılan yorumlarda öne çıkan tabir kötü bir haberin rüya sahibini bulacağı ve onu derinden etkileyeceği üzerinedir. Aile eşrafından veya sosyal çevredeki tanıdıklar üzerinden yapılan yorumlarda alınan kötü haberlerin genellikle kaza ve ölüm olarak nitelendirilmesi göze çarpar.

Ancak bu noktada bazı rüya tabirlerinde dökülen dişlerin özelliğine göre yapılan yorumlar da değişkenlik gösterebilmektedir. Bu yorumlar arasında arka dişlerin dökülmesi durumunda rüya sahibinin uzun ömürlü olacağı kast edilir. Ancak üst dişler arasından birinin dökülmesi durumunda kişinin birinci derece yakınlarından gelen kötü bir haber söz konusu olmaktadır.

Rüyada Dişlerin Sallanması

Bu rüya için yapılan yorumlar ise çoğunlukla yolculuk üzerinden gerçekleşir. Bu yolculuğun yönü çok belli olmasa da rüya tabirleri memleket yolculuğu üzerinde ağırlık verir ve rüya sahibinin dökülen dişini tekrar edinmesi durumunda memleketinden geri döneceği rivayet edilir. Memleket ziyaretleri ise genellikle aile büyüklerini görme üzerine gerçekleştiği için ziyaret sebebi iyi veya kötü olabilir.

Rüyada dişlerinin sallandığını gören kişinin sağlık durumu konusunda da bazı tabirler yapılır; bu tabirler içinde amansız hastalıklara yakalanmak başı çeker ve kişinin hastalıklara Allah vergisi olarak bakması ve dolayısıyla şükretmesi şifa bulması açısından önemlidir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın