Skip to Content

Rüyada Denize Düşmek

Deniz gerek fal yorumlarında gerekse rüya tabirlerinde bereketi ifade ettiği için rüyasında denize düştüğünü gören biri maddi sıkıntılarından kurtulacağını düşünmelidir. Rüyada denize düşmek özellikle borçlu veya gelir gider kıyasında orta yolu bulamayanlar için bir çarenin belirtisi olarak kabul edilir. Hayırlı bir rüya olması sebebiyle kişinin gönül rahatlığının da eşliğinde ömrünün sonuna değin hem maddi hem de manevi açıdan sorunsuz yıllar geçireceğinin emaresi olarak da kabul edilir.

İş hayatı için de hayırlı dalaletler gösteren rüyada denize düşmek veya rüyada denize düştüğünü görmek terfiler, ikramiyeler ve yeni iş fırsatları ile karşılaşacağı için maddi açıdan da nekahete erişeceğini gösteren rüyaların karşılığını kısa zamanda görecektir.

Rüyada Denizde Yüzdüğünü Görmek

Elbette kişinin denize düşmesinin ardından çırpınmadan rahatça yüzdüğünü görmesi hayati sıkıntıları kolay atlatacağına dair bir atıf niteliği de taşır. Hayat güzergahında hayra ve kısmetlere erişmek bu rüya vesilesiyle ilk belirtilerini gösterecektir. Ancak bu denize düşme eylemi bir vasıtayla birlikte gerçekleştiğinde istisnai olarak olumsuz yorumlanabilir. Kişi eğer kendisini taşıyan aracın batmasıyla, devrilmesiyle birlikte görüyorsa saklanan sırların açığa çıkacağı şeklinde de tabir edilmektedir.

Hayati sıkıntılara karşı göğüs geren, sebat ile çıkacağı aydınlığı bekleyen kişilerin er ya da geç mutlu olacağına dair gösterge niteliği taşıyan rüyada denize düşmek aklıyla hareket edenin, sakin olanın her zaman sıkıntılarından kurtulacağı sonucunun da ilahi bir işaretidir.