Skip to Content

Rüyada Çocuk Sevmek

Sizin ya da bir başkasının çocuğu olsa da çocuk rüyalarının anlamları herkes için benzerdir. Rüyada çocuk; kişiliğinizin yanı sıra en gerçek “ego” dur. Duygusal, biyolojik ihtiyaçlar, motivasyon ve ifade gücünden sorumludur. Rüyada çocuk sevmek, bağımlılık, insanlarla duygusal bağ kurma gibi büyüme ya da hassasiyetinize ilişkin duyguları da tasvir edebilir.

Medeni Duruma Göre Rüyada Çocuk Sevmek

Geleneksel rüya yorumcularına göre rüyada çocuk sevmek; bekâr kadın ve erkekler için evliliği temsil eder. Evlenip bir yuva kurmak, evinin kadını, erkeği olmak isteyen çoğu kişinin sıklıkla gördüğü rüyalardır. Yeni evli çiftlerin önemli hayallerinden biri olan çocuk sahibi olmak, bazen bir çocuğun silueti ve hikâyesinde rüyalarda görülebilir.

Rüyada Ağlayan Çocuk Sevmek

Çocuklar rüyalarda pek çok rolü üstlenirler ve çoğunlukla kendi çocukluk döneminizde ya zarar gören ya da o aşamada kalmış, daha fazla büyümemiş olan yönlerinizi gösterir. Ancak rüyada bir çocuk sevmek; eğlenceyi, kısıtlanmamış heves veya saf, hassas duyguları ifade edebilir. Rüyada sevdiğiniz ağlayan çocuk, kendi iç çocuğunuzun üzüntülerini gidermek için olumlu gelişmeler olacağına yorumlanır.

Rüyada Kendi Çocuğunu Sevmek

Eğer ebeveynseniz, çoğunlukla kendi çocuklarınızı rüyanızda görürsünüz. Bazen böyle rüyalar kendi çocuğumuzla ilgili gerçek endişelerimizi ifade eder. Hassas olduğunuz çocuğunuz konusunda fark ettiğiniz küçük bir detay rüyanızda odak noktası haline gelir. Ancak çoğu zaman bu rüyalar çocuğu, gelişiminizin bir parçasını gösterir. Bunun nedeni, gerçek çocuğunuzun kendine has özelliklere sahip olmasıdır. Maceracı, eğlenceli, açık sözlü, barışçıl,  düşünceli veya çok sözlü olabilirler.