Rüyada Cin Suresi Görmek

Bir kimsenin bu mübarek sureyi rüyada görmesi, ünlü yorumcular tarafından değişik (çeşitli) şekillere işa­retle yorumlanmıştır.

İmam-ı Nablusi’ nin yorumu:

Cin suresini rüyada tama­mını veya bir parçasını okuduğunu veya başka birinin okumasını dinlediğini görmek, rüya sahibi kişinin, önce rızık darlığı çekmekte olduğunu (yani fakirliğini) fakat, so­nunda bu fakirlikten kurtulup zenginleşeceğine işarettir.

İbn-i Kesir’in yorumu:

Bu mübarek sureyi rüyada gören kimse, zalimlerle, merhametsiz gaddarlarla çok uğraşır, mücadele eder ve cin şerrinden muhafaza olunur (koru­nur) şeklinde yorumlamıştır.

Kirmani’nin yorumu:

Cin sure-i celilesini rüyada gören yani, okuduğunu veya okunduğunu gören kişi, cin şerrin­den Cenab-ı Hakk tarafından korunur. Cenab-ı Hakk, rüya sahibine idrak (anlayış, kavrayış) kabiliyeti (yeteneği) verir ve faydalanacağı, yararlanacağı akıl ve zeka verir veya ve­receğine işaretle yorumlamıştır.

İbn-i Şirin’de,

Korkulardan emin olur, bir zarar görmez şeklinde yorum getirmiştir.

Rüyada Cin Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu yahut kendi üzerine okunduğunu görmek, rızkın genişliğine, cin taifesinin o kimseye itaatine ve cinlerin şerrinden emin olmaya işârettir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (2)

Buket Berkyürek

Ruyamda yataktayim yüzüm kapıya doğru dönük uyaniyorum kapı sesine anahtar cevirliyo kilit açıldıktan sonra kapı kollu sallanmaya başlıyo etrafima bakıyorum her yer dağılmış çekmeceler sağda solda sonra hareket etmeye çalışıyorum olmuyo ağzım kollarım bacaklarim uyusmus “Allahım sen yardım et” diye içimden söyleye soyleye dogruldum o sırada kapı açıldı bi erkek girdi içeri kolları sargili elleri yok yanıma geldi beni kaldırmaya çalıştı bende o sırada âyet el kürsi okumaya başladım ve adam gitti. Sonra ağzım hala uyusuk zar zor dua okuyorum okuyup ellerimi ağzıma kollarima bacaklarima sürüyorum uyuşukluk gitsin diye o sırada dolabın arkasında kardeşimi gördüm saklaniyo “ordasin gördüm” dedim o da arapça bişey söyledi bana icimde acaba kardeşim değil mi diye bi his var ama net bi korku hissi yok daha sonra dolabın üzerinde yasin kitabı var bizim onu almış ve yüzüne tutmuş yüzünü gizliyo bişey sordu bana yine arapça korkmaya başladım ve cin suresini okumaya başladım kafamı kaldırdım dolabin üzerinde çömer şekilde duruyo üzerime atlamak için bekliyo ama ben sure okuduğum için gelemiyo gibi sonra ben korkudan sureyi şaşırdım ve atladı yeniden okumaya başladım uzaklasti hemen kapıya kostum yine yanlış okumaya başladım yanıma kadar geldi cikamazsin dedi ve uyandım rüya ile ilgili görsel olarak hatırladığım en net sey kardeşim kılığındaki cinin gözleri ve saçları bi yorum getirirseniz çok sevinirim

Mehmet Öztürk

Rüyamda hiç ezbere bilmediğim cin suresini bir tahtaya bakarak okudum sabah kalktığımda ve gerçek hayatta bilmediğim çin suresini telefondan baktığımda hepsi doğru çıktı sure