Rüyada Çiğ Et Yemek

Rüyada çiğ et yemek; gerçek yaşam kültürü ile açıklandığında farklı yorumlar ortaya çıkabilir. Çiğ et yemek Chukotka yerlileri, Etiyopya gibi bir ülke insanı için sıradan bir eylem olsa da Türk kültüründe çiğ köfte dışında çiğ et yemek tercih edilir bir şey değildir. Dolayısı ile bir kişinin rüyasında çiğ et yediğini görmesi de hayra yorulmaz.
Rüyada çiğ et yemek; İslam rüya edebiyatında gıybet ve üzüntü olarak kayıtlıdır. Rüyasında çiğ et yediğini gören kişi birileri hakkında yanlış ithamlarda bulunmuş veya gıyabında kötü konuşup günaha girmiş kabul edilir. Bazen de bu rüya haram mal sahibi olmaya, hakka tecavüze, kötü bir işe iştirak etmeye yorumlanır.

Rüyada Çiğ Et Dilimlemek

Rüyada çiğ et dilimlemek etin cinsi ile birlikte farklı yorumlanır. İnek eti sağlık ve berekete, at, aslan, kaplan etleri haysiyete, kümes hayvanlarının eti mal ve rahatlığa işaret eder. Bu hayvanların etlerini dilimlemek kazanılacak faydaya yorulur. Rüyada katır eti dilimlemek; hastalık sahibi olmaya tabir edilir iken fil eti dilimlemek de varlıklı bir insandan çok az bir menfaat görmeye işaret sayılır.

Rüyada Çiğ Beyaz Et Yemek

Rüyada balık ve kümes hayvanlarından çiğ beyaz et yemek kedere, sıkıntıya, zorda kalınarak yapılan kötü işlere yorulur.

Rüyada Çiğ Kırmızı Et Yemek

Rüyada kırmızı eti olan hayvanlardan çiğ olarak yenen et dini rüya yorumcularına göre; mekruhtur, yapılmaması istenen şeylerin yapılmasıdır. Gelebilecek menfi faydaların önünün kesilmesi, bir haksızlık içerisinde olunması ya da kötü bir olaya şahit olunması ile açıklanır.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın