Rüyada Çakı Görmek

Rüyada çakı görmek, askeri hizmette ve siyasi bir tartışmada kişisel başarı kazanmaya işarettir. Bazı yorumculara gö­re de rüyada çakı görmek, aile arasında geçimsizlik çıkacağına işarettir . Ağzı açık çakı düşmanlardan baskı görmeye, ağzı kapalı çakı kötü bir davranış karşısında kalmaya bir tehlike atlatmaya, kırık çakı, eski halini aramaya, o iyiliği kendi eliyle kaybettiği için pişmanlık duymaya, fakat sabır ve çalışma sayesinde yine es­ki haline kavuşmakla sevinmeye işarettir. Beyaz saplı çakı yüksek bir makama, siyah saplı çakı kedere büyüklerden kötü söz işitme­ye, çakı satmak hakkında kötü sözler işiterek kederlenmeye, çakı ile bir şeyler kesmek işlerin pek karışık olduğuna ve üzülmeye, çakı satan ile görüşmek iki yüzlü dostlardan sakınmaya, aldatmak istenildiğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada çakı görmek, kötü bir söze işarettir. Rüyasında birisinden  bir çakı aldığını gören kimse, çakı aldığı kim­seden kötü bir söz işiteceğine işarettir. Çakı verdiğini gör­mek aksine, yani ona kötü söz söyleyeceğinize işaret eder.

Rüyada çakı ile bir meyveyi soyduğunuzu veya kestiğinizi görmek ise, sevdiğiniz biriyle dostluğunuzu ve ilişkinizi (merhabanızı) keseceğinize işaret ile tabir olunur.

Bazen de rüyanızda çakı görmeniz, katıldığınız ve iştirak ettiğiniz bütün toplantılarda başarılı olacağınıza işarettir.

Rüyada çakısını açık olarak görmek, şansının açık olacağı­na işaretle tabir olunur.

Rüyada birisinden bir çakı aldığını görmek, ondan kötü bir söz işiteceğine işârettir.

Bir kimseye rüyada bir çakı verdiğini gör­mek de, çakı verdiği kimseden iyi bir söz işi­teceğine işâret eder.

Rüyada çakı ile bir şeyi kestiğini görmek, Jostları ile bağlarını koparmaya işâret eder.

Rüyada çakısını açık bir halde görmek, şansın ve talihin açıklığına işârettir.

Bir yanıt yazın