Rüyada Burak Görmek

Rüyasında Burak gören kimsenin bu rüyası, yüksek derece ve mertebelere erişeceğine işarettir.

Burak, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (A.S.) miraç mu­cizesinin tecelli ettiği miraç gecesinde bindiği mübarek bi­neğin ismidir. Burak cennetten getirilmiştir. İşte bu Burak’ı rüyada gören kimse, hayra erecek işareti almış demek olur.

Bazı rüya tabircilerine göre, rüyada Burak görmek, Allah yolunda insanları irşat etmek üzere önemli bir vazife ile görevlenmeye işaret olarak yorumlanır.

Bir kimse rüyasında Burak’ı Peygamber Efendimiz ile be­raber Miraç Gecesinde görse, bu rüyası onun (rüya sahibi­nin) mertebe ve derecesinin, makam ve mevkiinin yükse­leceğine ve şehitlik mertebesine ya da şehitlik derecesin­de bir sevap kazanacağına işarettir.

Rüyada Peygamber Efendimiz’in (s.a.s.) miraca çıktığı burağı görmek, yüksek merte­beye nâil olmaya yahut şehit olarak vefat et­meye işâret eder.

Bir kimsenin rüyada kendisini Peygamber Efendimizin (s.a.s.) miraca çıktığı burağı gör­mesi, o kimsenin Allah (c.c.) yolunda insanla­rı irşad etmek üzere cihat yapmasına ve dere­cesinin yükselmesine işâret eder.

Bir yanıt yazın