Rüyada Bağırmak

Rüyada bir kimseye bağırdığınızı görmek, bir tehlikeye maruz kalacağınıza işarettir.

Bağırarak yardım istemek, tehlikeli bir olayın yaşanacağına işaret eder. Bağırıp çağırmak önemli bir konuya tanıklık yapmaya, kamuyu ilgilendiren bir duruma ya da olaya vakıf olmaya veya bahar mevsimini idrak etmeye işarettir.

Bir topluluğa doğru haykırmak devlet ve nimete ermeye, feryat etmek; sevinç ve feraha, korkulan şeyden güvenliğe çıkmaya, boş yere bağırıp çağıran adam; yaygaracı ve gereksiz söz söyleyen kimseye, hak ve doğru sözle bağıran adam; insanları uyaran kimseye delalet eder. Rüyada bağırmak, rüya sahibinin sevdiği ya da sevdiklerinden ayrı düşmesine işaret eder.

Kirmani’nin yorumu:

Rüyasında sokakta düzgün kıyafetli ve yaşlı bir adamın anlamlı birtakım sözler söyleyerek bağırdı­ğını görmek, bu senenin bereketli ve iyi bir sene olacağına, ticaret işlerinin karlı kazançlı bir sene göreceğine işarettir.

Rüyada bağırıp çağırdığını görmek, bir fit­neyi veya bir mevsimi ya da insanların başına topladıkları mühim bir hususu müşahede et­meye işâret eder.

Yine rüyada bağırıp çağırdığını görmek, çok konuşmaya da işâret eder.

Rüyada bağırdığını görmek, rüya sahibinin sevdiği ya da sevdiklerinden ayrı düşmesine işâret eder.

Rüyada sokakta bulunan yaşlı bir adamın bağırdığını görmek, o senenin bereketli olaca­ğına işâret eder.

Satılık bir mal için bir tellâlın bağırdığını görmek, yalan habere işâret eder.

Rüyada boş yere bağırıp çağıran adamı görmek, batıl ve yanlış söz söylemeye işâret eder.

Bazen de rüyada boş yere bağırıp çağıran adamı görmek, Hakk’la batılın arasını ayıran, akıllı ve anlayışlı bir kimseye işâret eder.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın