Rüyada Baba Görmek: Korunma Altındasınız!

Rüya, gündelik yaşantı içinde bilinç altına akseden detayların uykudayken yansıması olarak tanımlanır. Derin bir suyun altından bir hava kabarcığı gibi ortaya çıkan rüyalarda kimi zaman uzun süredir görülmeyen ya da kaybedilmiş birisi, kimi zaman da hiç bilinmeyen bir yer görülür. Rüyalarda kişiye bilinçaltı tarafından gönderilen ve gerçek hayatta var olan birtakım olaylara ait mesajların olduğuna inanılır. Rüyada babasını gören kişi için; otorite, disiplin, hakimiyet ve bunun getirdiği huzur ve güvenlik duygusu ile ilgili mesajlar söz konusudur.

Rüyada Kendi Babanı Görmek

Rüyada baba görmek, kişinin yaşamındaki kontrol ile ilgilidir. Her ailede “baba” rolündeki kişi, o aileyi toparlayan, çekip çeviren ve dış tehlikelerden koruyan bir figürdür. Rüyada babanın görülmesi, gerçek hayatta “korunma altında olunduğu” anlamına gelir. Kişinin bir tehlike ya da sıkıntılı işten sıyrılacağı, başka birileri tarafından korunarak o tehlikeli durumdan kurtulacağı söylenir.

Baba aynı zamanda ilişkilerde otoriteyi de temsil ettiğinden, rüyada baba görmek ilişkilerde güç ve otorite anlamına da gelir.

Rüyada Baba ile Konuşmak

Rüyada baba ile konuşmak takdir edilme, beğenilme ya da kabul edilme isteğinin rüyaya yansımış halidir. Kişi, kendisiyle gurur duyup duymadığını zihnen anlamak istemektedir.

Rüyayı gören kişi babasını rol model olarak almışsa, beklemekte olduğu güzel bir haber ya da ilhamın yakında olduğu anlamına gelir. Baba figürü, yaşam içinde gerçekçi olduğu kadar pratik çözümler de sunar. Baba ile rüyada konuşmak da bir soruna daha gerçekçi ve pratik bir çözüm aranması gerektiğini ifade eder. Bu pratik çözüm, kabullenmeyi de içerebilir.

Rüyada Baba ile Dedikodu Yapmak

Rüyada baba ile dedikodu yapmak, rüya sahibinin kendisinden büyük ya da hayran olunan bir kişi ile iş birliği yapması anlamına gelir. Eğer rüya sahibinin herhangi bir iş birliği durumu yok ise başkaları onun hakkında bir iftira atmak için bir araya gelmiş olabilir.

Rüyada Babanın Bağırması

Rüyada babanın bağırması, rüya sahibinin içinde bulunduğu bir kararsızlık durumu var ise bunu olabildiğince çabuk çözüme ulaştırması gerektiği anlamına gelir.

Babanın bağırması, zihnin bir uyarı niteliğinde de olabilir. Kişinin bir süre önce yarım bıraktığı bir işi ya da kötü bir şekilde biten iş ya da aşk ilişkisi olmuş ise bu durumu tekrar gözden geçirmesi gerekir. Bu noktada mantık değil vicdan devreye girmelidir. Eğer rüya sahibi daha önceden görmezden gelerek göz yumduğu ama içten içe kendisini rahatsız eden bir durum yaşamışsa, bunu açığa çıkartması gerekir.

Rüyada Babanın Sarılması

Hayırlı rüyalardandır. Rüyada babaya sarılmak rüya sahibine isteklerinin gerçekleşeceğini, güzel haberler alacağını müjdeler. Dini tabire göre rüya sahibinin ebeveynlerine hayırlı bir evlat olduğu bu rüya ile işaret edilmiştir. Ayrıca bu rüya, aile büyüklerinin yardımıyla hayatta çok büyük bir sıkıntı yaşamayacağına delalettir.

Rüyada Babanın Koştuğunu Görmek

Rüyada koşmak, değişikliğe işarettir. Değişiklik, daha yoğun geçirilen vakitler, stres ve daha fazla çaba anlamına gelir. Rüyada babanın koştuğunu görmek ise rüya sahibinin işinde, yöneticilik ile ilgili bir konuma geleceğine işarettir. Yaptığı iş kendi işi ise elemanlar alacak, işini genişletecek ama aynı zamanda daha da stresli vakitler geçirecektir.

Babanın koşması aynı zamanda evde de birtakım değişiklikler anlamına gelebilir. Babasının koştuğunu gören kişi sağduyu ile disiplinli bir şekilde çalışırsa işlerini çok daha kısa sürede ve daha olumlu olarak halledebilecektir.

Rüyada Babanın İş Yerine Gelmesi

İş yeri kişinin kısmet ve kazanç kapısıdır. Rüyada babanın iş yerine gelmesi kısmetin açılacağını, kazancın bollaşacağını anlatır. Ancak bu bolluk ve kazanç için birtakım kararlar vermek ve bazı durumları kontrol altına almak gerekebilir. Hesapları, çalışanları kontrol etmek ve aksaklıkları mümkün olduğunca çabuk gidermek suretiyle bolluk berekete kavuşmak mümkün olacaktır.

Rüyada Babanın Kaybolması

Baba, bir evin otorite figürüdür. Genellikle evi, eşini ve çocuklarını koruyan bir sembol olduğu için rüyalarda da korunmaya ve disipline karşılık gelir. Rüyada babanın kaybolması da kişinin korunma ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

Rüyayı gören kişi eğer iş sahibi ise işinde disiplinsizlik ya da otorite boşlukları dolayısı ile birtakım sorunlar yaşayabilir.

Eğer bir iş yerinde çalışmıyorsa bu aralar dostları ya da eşi tarafından daha çok korunmaya, ilgiye ihtiyacı var demektir.

Eğer bir karar verilmiş ve üzerine bu rüya görülmüşse o kararın tekrar düşünülmesi gerekir.

Rüyada Babanın Evi Terk Etmesi

Rüyada babanın evi terk etmesi zor bir döneme girilmekte olduğunu gösterir. Hem çalışmak, üretmek veya bir yeri güzelleştirmek hem de bunu sürekli yapmak için gerekli gücü toplayabilmek gerekir.

Bu rüya, hane içinde alınacak önemli bir karar ya da yapılacak önemli bir işin sonuçlarında beklenenden daha az verim alınacağını gösteren bir rüyadır. Kişi kimi zaman kendi kararlarını kendisi almalı ve bununla ilgili kimseye danışmamalıdır. Eğer rüya sahibi böyle bir aşamadaysa belki tek başına kalarak, belki dua ederek vermesi gereken kararın ne olduğunu enine boyuna düşünmeli ve bu konuda tüm sorumluluğu üzerine alarak kararı tek başına vermelidir.

Rüyada Babanın Yardım Etmesi

Rüyada babanın yardım etmesi iyi bir haber ya da kısmetli bir iş anlamına gelir. Önemli veya beklenen bir destek sayesinde kişinin hayatının kolaylaşması demektir. Bu önemli destek, kişinin işine daha sıkı tutunmasını ya da hayatındaki kolaylaşan durumlara daha sıkı sıkıya sarılmasını ifade eder. İnsanın babası tarafından yardım görmesi onun iç dünyasında rahatlama ve huzur yaratır. Rüyada babasının yardım ettiğinin görülmesi hem manevi anlamda hem de maddi anlamda huzur, rahatlama ve bolluk demektir.

Rüyada Babanın Kötülük Yapması

Baba figürü, güven kapısıdır. Bebeklikten itibaren koruyup kollayan ve sahip çıkan kişi olarak akıllarda yer eder. Kişinin en çok güvendiği figürün ona ihanet etmesi kendini yalnız hissetmesine neden olur. Rüyalarda da özellikle bu his üzerinden yorum yapılır. Rüyada babanın kötülük yapması kişinin kendisini yalnız hissettiği bir dönem içinde olduğunu, bunu sebep olan faktörleri düşünmesi gerektiğini ifade eder. Belki haksız bir otorite ya da güç kullanarak elde ettiği bir kazanç yüzünden yalnız kalmış ya da birisinin kalbini boş yere kırmış olabilir.

Kötülük yapan baba insanı çaresizliğe iter. Bu çaresizlik duygusunun gerçek hayattaki kaynağı bulunmalıdır. Çaresizlik duygusu içinde bırakan bir kişi ise var olan sorunun üzerine konuşulmalı, bir hastalık ise şifa yöntemleri hakkında araştırma yapılmalı, hekimlere danışılmalıdır.

Rüyada Baba Tarafından Öldürülmek

Rüyada baba tarafından öldürülmek, kişinin kendinde affedemediği bir hata ya da hazmedemediği bir durum ile savaştığını gösterir. Kişi bu duruma düşmemek için çok uğraşmış olabilir. Ancak bu uğraşı sonuç vermemiş, ne yapsa çözüm bulamamıştır. Bu durumda kişinin kendisiyle barışması ve durumu olduğu gibi kabul etmesi bir çözüm yöntemi olarak görülebilir.

Rüyada Babayla Tartıştığını Görmek

Tartışmak, kişinin kendi işinde düzgün gitmeyen bir şeyler olduğu anlamına gelir. Baba ile tartışmak ise kişinin bu düzgün gitmeyen durumun farkında olduğunu ancak düzeltmek için bir çaba sarf etmediğini anlatır. Öğrenci ise düzgün ders çalışmadığı, çalışan ise günlük rutin işlerini yerine getirmediği anlamına gelir. Kendi işinden kaytardığı için kendine zihinsel olarak ceza vermesi sonucunda bu rüyayı görür.

Rüyada Babanın Kavga Etmesi

Babanın bir yabancıyla kavga etmesi, rüya sahibinin kendi hayatında güvenlik sorunları olduğunu ifade eder. Kişi aslında rüyada kendi iç dünyasında kurduğu disiplin ve otoriter kişiliği ile kavga etmektedir. Bir iş ya da ilişkide yolunda gitmeyen bir durum olduğunu ve bu aksamanın bir şekilde rüya sahibi tarafından görmezden gelindiğini ifade eder.

Rüyada Baba Oğul Kavgası Görmek

Rüyada baba oğul kavgası görmek kişinin kararsızlığa düşeceğini ifade eder. Bu kararsızlık, çevreden gelen uyarılara kulak asılmaması halinde söz konusu olması muhtemel maddi kayıplara kadar giden bir sürecin yaşanmasına sebep olabilir.

Bu rüya, aile içinde yapılan tartışmalarda da bencil ve hırçın davranacak olan rüya sahibinin, zaman içinde yalnız kalacağını ve böylelikle yaptığı hatayı anlayacağını da söyler.

Rüyada Babanın Kızdığını Görmek

Rüyada babanın kızdığını görmek, kişinin kendine duyduğu öfke anlamına gelir. Bir işte, o ana dek fark edilmeyen çok büyük bir hata yapmış olmak ya da bir başka kişinin kalbini boş yere kırmak demektir.

Rüyada Babayı Öfkeli Görmek

Babayı öfkeli görmek, geleceğe dair çatışmalar ve sorunları gösterir. Bu rüyayı gören kişinin bir karar vermesi gerekir. Bu karar, yeni bir başlangıç için yol ayrımına gelindiğinde atılması gereken adımın yönünü belirleyecektir.

Rüyada Babanın Küs Olduğunu Görmek

Rüyada babanın küsmüş olduğunu görmek, kişinin kendi hayatında çabaladığı bir konuda sonuca ulaşacağına delalettir. Rüya sahibi uzun süredir beklediği, üzerinde sabırla emek verdiği işi sonuçlandıracaktır. Kişi rüyasında babasının onunla küsmüş olduğunu görürse onunla barışmak için yol arayacağından, gerçek hayatta işi ya da ilişkisi yokuşa sürülmüş ise problemlerin çözümü için uğraş verecektir.

Rüyada Babanın Gülümsemesi

Rüyada babanın gülümsemesi, yapılan işlerde mutlu sona gelindiğini gösterir. Kişi sabretmiş ve her şeyin en güzelini almaya hak kazanmıştır. Rızık, bereket ve bolluk kişinin kapısındadır.

Rüyada Babanın Gülümsemesinden Korkmak

Babanın gülümsemesi korkutuyorsa helal kazancın içinde bir gözyaşı var demektir. Geçmişe dair bir hata, bir anı ya da bir konuşma, kişinin vicdanını sızlatıyor olabilir. Kişinin babasının hayır duasını almamış olduğu bile düşünülebilir. Öncelikle yaşıyorsa baba, sonra büyükler ziyaret edilmeli, elleri öpülmeli ve hayır duaları alınmalıdır.

Rüyada Ölmüş Babasının Gülümsediğini Görmek

Rüyada ölmüş babasının gülümsediğini gören rüya sahibinin hayırlı bir evlat olduğu söylenir. Kişinin kendisiyle barışık bir yaşam sürdüğünü ve bir vicdan azabı taşımadığını anlatır. Yapılan hataların “insanlara mahsus” diyerek üstü kapatılmış, özürler dilenmiş ve her şey yoluna girmiştir.

Kişi, yaşayan babasının hem ölmüş hem de ona gülümsediğini görüyorsa bu rüya, işleri yoluna koymak için verilen kararların ya da atılan adımların tamamen doğru olduğunu ve rüya sahibinin çevresindeki herkesin ona güvendiğini gösterir.

Rüyada Babanın Bir Şey Vermesi

Rüyada babanın bir şey vermesi, iş ya da özel ilişkilerde güvenilir birisinden destek görüleceği anlamına gelir. Kişinin kararsızlık içinde kaldığı bir konu var ise büyüklerinden gelen önerileri ya da nasihatleri iyi dinlemelidir.

Bunun yanı sıra rüya sahibinin babası tarafından verilen bir şey, kişiyi rahatlatacak bir haber anlamına da gelir.

Rüyada Babanın Para Vermesi

Rüyada kişi babasını, ona para verirken görüyorsa bu rüya, yakın zamanda rahata ve huzura kavuşulacağı anlamına gelir. Eğer rüya sahibi sıkıntılı bir durumun içerisindeyse bu durumdan yakın zamanda kurtulacaktır.

Rüyada Ölmüş Babanın Para Vermesi

Kişinin rüyasında ölmüş babasından para alması otoriteyi devralmak anlamına gelir. Ailenin yönetiminin rüya sahibine geçeceğini, sorumluluklarının artacağını ve belki de daha fedakar olması gerektiğini işaret eder. Rüyada ölmüş babanın para vermesi baba figürünün oluşturduğu güven, huzur ve rahatlık ortamının yakın bir zamanda rüya sahibi tarafından oluşturulacağına yorumlanır. Rüya sahibi, evin reisi konumunda olacaktır.

Rüyada Ölmüş Babayı Görmek

Kişinin ölmüş bir akrabasını rüyasında görmesi, genellikle bu kişinin ruhunun onunla irtibat halinde olması olarak yorumlansa da gerçek hayatta bu rüya başka sinyaller anlamına da gelir. Kişi rüyasında ölmüş babasını gördüyse iç huzuru, güveni ve mutluluğu bulacaktır.

Rüyada Ölmüş Babanın Gülümsemesi

Rüyasında ölmüş babasının gülümsediğini gören kişinin rüyası, ailevi bir sorumluluğu yüklenirken hayatında mucizevi şekilde iyilikler olacağı anlamına gelir. Kişi, sanki kendisini koruyan bir gücün varlığını hissedecek, onu strese sokan ve kimi zaman da insanların öfkesini üzerine çekecek kararlar vermek zorunda olduğu durumlardan kolaylıkla sıyrılacak demektir.

Rüyada Ölmüş Babayı Görmek ve Üzülmek

Bu tip rüyalar, kişinin kendisiyle ilgili çözemediği bir sorunu olduğu anlamına gelir. Özellikle ölen babasını rüyasında gören kişi, çevrelerindeki bir güç ya da otorite unsuru ile sürtüşme halinde demektir. Bu sürtüşme durumu kişiyi oldukça rahatsız etmektedir. Belki iş yerinde yöneticisi ile belki de evde ya da sosyal hayatında, sosyal hiyerarşi açısından rüya sahibinden daha üst mevkide yer alan birisi ile yapılan tatsız bir münakaşayı ifade eder. Bu münakaşa sonucunda kişinin morali bozulmuş ve sıkıntıya düşmüş olabilir. Yapılması gereken, durumu tekrar gözden geçirerek hataları görmek ve bu konu ile ilgili telafi yoluna gitmektir. Bu hem iç huzursuzluğu dindirecek hem de kişinin vicdani sıkıntısını çözecektir.

Rüyada Babanın Öldüğünü Görmek

Rüyasında babasının öldüğünü gören kişi, iş hayatında rekabet halinde olduğu bir erkek varsa ona yenilecek demektir. Rüya sahibi, yaşantısında uzun süredir ayak direttiği bir konuda yılgınlık hissedebilir, yenildiğini kabul edebilir.

Rüyada babanın öldüğünü görmek kişinin gerçek hayattaki korunaklı kalelerinin yıkıldığı anlamına da gelir. Bu rüyayı gören kişi ilişkilerinde çok hassas olmalı, ardından oynanacak oyunları önceden kestiremiyorsa kime güveneceğine ya da kime sır vereceğine çok dikkat etmelidir.

Rüyada Babasının Cenazesini Görmek

Rüyada babanın cenazesini görmek eski olan her şeyin toprağa verildiğini, artık yeni bir düzenin geldiğini ifade eder. Babasının cenazesini gören rüya sahibinin hayatında bir değişiklik olacağı anlamına gelir. Kişi geçmişe ait bir defteri kapatarak yeni ve tertemiz bir sayfa açmaya karar verecek ve bunu uygulayacak gücü kendinde bulacaktır. Artık kişinin hayatında kendi kendini disipline edecek yeni kurallar vardır. Bu kuralları da rüya sahibi kendisi koyacaktır.

Rüyada cenaze görmenin bir diğer anlamı ölüm korkusu olarak ifade edilse de bu yorumun yaşa bağlı olarak değiştiğini söylenmektedir. Genç yaştaki kişilerde ölüm anksiyetesi fazla olmamakla beraber, yaşı ilerlemiş kişilerde ölüm korkusu fazla olabileceğinden, rüyasında babasının cenazesini gören ileri yaştaki kişiler için bu rüyayla alakalı, korkunun üzerine gidilmesi ve hayatın güzelliklerini görerek o anın tadının çıkarılması gerektiği yorumu yapılır.

Rüyada Babanın Yandığını Görmek

Rüyada babanın yandığını görmek, rüya sahibinin çevresinde otorite ve disiplin figürü olan kişilerin yakın zamanda bu güçlerini kaybedecekleri anlamına gelir. Eğer kişi aile reisi ya da yöneticilik gibi, hiyerarşik olarak çevresinden üst konumdaysa, bu kişinin yakın bir zamanda kendi otoritesini sarsacak bir olayla baş etmek zorunda kalacağı anlamına gelir.

Rüyada Babanın Yandığını Görmek ve Yardım Etmemek

Eğer kişi, rüyasında yanan babasına yardım etmiyorsa, zorda kaldığı bir durum hakkında verdiği kararı tekrar düşünmelidir. Zorda kalınan durumdan çabucak kurtulmak için verilen karar başkalarının zararına olabileceği gibi kişinin kendi sosyal çevresinden insanları kaybetmesi ve saygınlığını yitirmesi de söz konusu olabilir.

Rüyada Babanın Yandığını Görmek ve Ona Yardım Etmek

Kişi, rüyasında babasının yandığını görüyor ve ona yardım ediyorsa, içine düşeceği zor durum ile ilgili olarak bir büyüğünün ona yardım edeceği anlamına gelir. Ateşi söndüren su, sıkıntılardan kurtulmak anlamına gelir. Ancak su döktükçe ateşin harlanması, verilen kararda bir yanlışlık olduğunu, yapılan işlerin ne olursa olsun ters tepeceğini anlatır. Özellikle aile içi konuşmalarda sürtüşme ve anlaşmazlıkların habercisidir.

Rüyada Babasının Hasta Yattığını Görmek

Babasının hasta yattığını gören kişinin rüyası için iki ayrı yorum yapılır. Genel yorum, otorite figürünün artık eskisi kadar güçlü olmadığı, bu nedenle de kişinin birçok durum içinde tek başına kalacağı anlamına gelir. Kişi, güvendiği eş, dost ve akrabalarından fayda göremeyecek ve belki de yalnız bırakılacaktır.

İslamî tabirlerde ise rüyada babanın hasta yattığını görmek, kişiyi umulmayan mutluluk verici olayların beklediğini, rüya sahibinin bolluk, bereket, kısmete doyarak, dileklerinin gerçek olacağına delalet eder.

Rüyada Babayı Hastanede Görmek

Hastane şifa bulma yeri olarak düşünülür. Bu nedenle kişi eğer saygınlığını kaybettiyse bir şekilde geri kazanacaktır. Atılmış bir iftiraya maruz kaldıysa yakın bir zamanda bu iftiradan kurtulacaktır. Suçsuz yere bir ceza görüyorsa masumiyeti ortaya çıkacaktır.

Rüyada babayı hastanede görmek ve babanın vefatı ise rüya sahibinin mağdur olduğu konuda, her ne kadar haklı olsa da içinden çıkamayacağı daha büyük sorunlara bulaşmaktansa, savaşmadan kurtulmaya çalışmasının daha hayırlı olduğuna yorulur. Kişi suçsuz olduğu halde o defteri kapatmalı ve hayatına yeni bir sayfa açmalıdır.

Rüyada Babanın Ağladığını Görmek

Rüyada babanın ağladığını görmek, rüya sahibinin hayırlı bir haber alacağına, bekar ise mutlu bir evlilik yapacağına yorumlanır. Rüyayı görmüş olan kişi evli ise evin içindeki sorunların çözüleceğine ve eve kısmet yağacağına yorumlanır. Hastalar iyileşecek, küsler barışacak demektir. Sıkışık ve sıkıntılı durumlar geride kalmıştır. Ev içinde var olan tüm huzursuzluk yaratan olayların çözülme vaktinin geldiği anlamına gelir.

Rüyada Babanın Sıkıntılı Olduğunu Görmek

Rüyada babanın sıkıntılı olduğunu görmek, büyük başarılar kazanılacak bir işe başlamak anlamına gelir. Bu başarılı iş, bir başkasının desteği olmadan tamamen rüya sahibinin kendi gayretleri ile kazandığı bir iş olacaktır. Rüya sahibi bu gayretlerinin mükafatını alacaktır.

Rüyada Baba Görmek ve Ağlamak

Rüyada baba görmek ve ağlamak, bir işte disiplinli olmak gerektiğini ifade eder. Hiçbir baba çocuğunun zorluk yaşamasını istemez. Ancak zorluk yaşayanlar da işlerinde ve hayatlarında daha sağlam temeller üzerinde durmayı öğrenirler. Çocuk, babasını gördüğünde ağlıyorsa büyük bir fedakarlık sonucu elde ettiği mükafattan dolayı sevinç gözyaşı döküyor demektir. Kişi, gerçek hayatta işlerinin rast gittiğine inanamayacak, belki de en umutsuz anında işlerinin ve hayatının düze çıkacağını görerek mutlu olacaktır.

Rüyada Babayı Öpmek

Rüyada babayı öpmek, bir işin hayırlı bir şekilde sonuçlanacağına delalettir. O zamana kadar çekinilen, korkulan ve nasıl biteceği tahmin edilemeyen bir işe başlamak için gerekli cesareti toplamayı ifade eder. Kişinin artık o işi yapmaya hazır olduğunu gösteren bir rüyadır.

Rüyada Baba Eli Öpmek

Rüya sahibi için doğru kararların verildiği bir dönemin geldiği anlamını taşır. Rüyada baba eli öpmek, onun rızasını almak, artık kişinin otorite ve gücün tam anlamıyla rızası altında olduğunu, ne iş yaparsa yapsın saygınlığından hiçbir şey kaybetmeyeceğini ifade eder.

Rüyada Babasının Boşandığını Görmek

Rüyada babasının boşandığını görmek, rüya sahibinin bazı işlerinde refaha ereceğine delalettir. Evli erkek, babasının boşandığını görürse iş hayatında ya da ticaret hayatında başarıya ulaşacak demektir.

Evli bir kadın babasının boşandığını görürse evdeki huzurun bozulmaması için biraz daha fazla uğraşılması gerektiği anlamına gelir.

Bekar kişiler, rüyalarında babasının boşandığını görürse, bir yanlış anlamaya maruz kalabilir, bu yanlış anlamayı düzeltmek için çaba sarf etmek zorunda kalabilirler.

Rüyada Baba Kucağında Bebek Görmek

Rüyada baba kucağında bebek görmek, olumlu anlamda bir değişimin başlayacağı müjdesini verir. Önceden daha katı olan kuralların biraz daha rahatlayacağını, kişinin, onu sıkıntıya sokan birtakım durumlardan kurtulacağını ifade eder. Baba kucağındaki bebek gelecek günlerin, geçmiş günlerden daha iyi olacağını anlatır.

Rüyada Baba Evini Görmek

Rüyada baba evini görmek, eski bir dostla karşılaşılmasına ya da eski bir olayın tekrar alevlenmesine delalettir. Geçmişi hatırlatacak, kişiyi hatıralara sürükleyecek bir olay ya da geçmişten bu tarafa yaşanan kayıpları tekrar hatırlamaya yol açan bir zaman dilimine giriliyor demektir.

Rüyada Baba Evine Taşınmak

Kişinin rüyasında babasının evine taşındığını görmesi, bulunduğu durumdan memnun olmadığı anlamına gelir. Bulunduğu durumu değiştirmek de onun elindedir. Bu değişim ile kişi başkalarının yönetimi altında olacak, başkaları tarafından belirlenmiş şartlar altında yaşamaya başlayacaktır. Ancak bu durum onun için çok daha güvenli bir yaşantıyı ifade ettiğinden, bu durumu fırsata çevirmek için uğraş verilmelidir.

Rüyada Baba Evinin Yıkılması

Rüyada baba evinin yıkılması, kişinin güvendiği dağlara kar yağması anlamına gelir. Birlikte işe giriştiği ya da güvenerek bir ilişkiye girdiği insanların ona karşı tutumlarında farklılaşması ve kişinin bir süreliğine kendisini yalnız ve çaresiz hissetmesi demektir. Rüya sahibi, baba evinin yıkılmasını gördüğü zaman tüm korunduğu duvarların da aşağıya indiğini görecektir. Bu, iş yerinde veya kişisel çevresinde rüya sahibi hakkında atılacak bir iftiranın da sinyallerini veren bir rüyadır.

Rüyada Baba Dayağı Yemek

Rüyada baba dayağı yediğini gören kimse, ibret alınacak bir olay yaşayacak demektir. Canı acısa ve gönlü kırılsa da bu yaşanacak olayın sonunda kişi, büyük bir ders alacak ve belki de birkaç yaş birden olgunlaşacaktır. Böyle olaylar herkesin başına gelmez, bu nedenle her ne kadar o anda iyi hissetmese de ilerleyen zamanlarda kulağına küpe olan bir olay yaşayacağından emin olarak durumu takip etmesi kişinin hayrına olacaktır.

Rüyada Baba Dövmek

Hoşnut olmadığı bir durumun içerisinde olan kişiler genellikle bu rüyayı görürler. Bu durumdan sıyrılmak için kişinin canla başla uğraşması ve kimi zaman kendisinin de hoşuna gitmeyen konuşmalar yapması gerekebilir. Tüm bunların sonunda kişi kendisi için gerçekten de çok önemli dersler çıkaracağı bir olay yaşamış olur.

Rüyada Baba ile Evlenmek

İş yerinde yöneticilere yakın bir kişinin, rüya sahibi hakkında iftira atacağı anlamına gelir.

Rüyasında babası ile evlendiğini gören kişi bir güç birliği içine girebilir ancak bu güç birliği onun isteyeceği şekilde sonlanmayabilir.

Rüyada Baba ile Zina Yaptığını Görmek

Kişinin çok büyük bir hata yaparak büyük bir töhmet altında kalacağını ifade eder.

Rüyada Babayı Çıplak Görmek

Rüyasında babasını çıplak gören kişi, istemediği bir durumla yüzleşecektir. Bu yüzleşmenin sonucunda belki üstünü örtmesi gereken birtakım hataları görecektir. Kişi, belki de yöneticisinin bir hatasını yakalayacak ve bununla ilgili olarak yöneticisiyle özel bir konuşma yapacaktır.

Çalışmayan bir kişi bu rüyayı gördüyse evindeki aile fertlerinden birisinin bir hatasını görecek ve bunu örtbas etmek için uğraşacaktır.

Rüyada Başkasına Baba Demek

Kişi rüyasında bir başkasına baba diyorsa, içinde bulunduğu durumdan mutsuz demektir. Bu durumu değiştirmek için çalışmak yerine oturduğu yerden şikayet ederek durumu değiştirmeye çalışıyorsa bunun bir faydası olmayacağını kendisi de görecektir.

Rüyada Üvey Baba Görmek

Rüyada üvey babasını gören kişi içinde bulunduğu konum, durum ya da ilişki ile ilgili olarak düşündüğünden farklı bir durum yaşıyor demektir. Çevresine dikkatlice bakmalı, olan biteni iyice analiz etmeli ve içinde bulunduğu durumu ayrıntılarıyla ve objektif olarak tekrar değerlendirmelidir.

Rüyada Baba Olduğunu Görmek

Otorite ve hükmetmenin rüya sahibine geçmesi demektir. Rüyada baba olduğunu gören kişi bir işi ya da bir ilişkiyi götürebilmek için tüm yönetimi eline almalı, son derece dikkatle ve özveriyle bu işi sürdürmeye çalışmalıdır.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın