Rüyada Azrail Görmek

Rüyada Azrail (A.S.)’ı güler yüzlü görmek, şehid olmaya; öfkeli bir halde görmek ise, tevbe etmeksizin ölmeye delâlet eder.

Rüyada Azrail (A.S.) ile güreştiğini veya ona galip geldiğini gören kimse, hastalıktan kurtulur. Azrail (A.S.)’ın kendisine galip geldiğini gören kimse ise, ölür. Bazı yorumcular, rüyada Azrail (A.S.)’ı gören kimse, lüzumlu olan bir işe girer, dediler. Bazı yorumcular ise, o kimsenin bu rüyası büyük bir korkudur, dediler.

Azrail (A.S.)’i görmek, cemiyeti dağıtmaya ve hiç bir kimseyi himayesi altında tutmamaya, hastaların ölmesine, binaların yıkılmasına, yangın çıkmasına, korkunç haberlere ve bunlara benzer feryad, figan ve dövünmeyi icap ettiren şeylerin meydana gelmesine delâlet eder. Azrail (A.S.)’i görmek, bazen da borçlara, kazancın durgunluğuna, işsiz kalmaya ve çalışmamaya delâlet eder.

Azaril’in elini öptüğünü görmek mirasın habercisidir. Azaril’le dövüştüğünü ve onu yendiğini gören kimse hasta ise iyileşir. Azrail yenerse tersidir. Azrail’i gülerek görmek acısız, güzel bir ölüme delalet eder. Sinirli görmek ise tevbe etmeksizin, ölmeye işaret eder.

Rüyada Azrail’i görmek, hayra yorulmaz; yangına, belaya, musibete, hastaların ölmesine işaret eder. Azrail’i görmek, bazen de borca, işlerin durgunluğuna, işsiz kalmaya ve çalışmamaya delalet eder. Azrail’i rüyada görmek, dini vazifeleri yerine getirmemeye işaret eder.

Rüyada Azrail’i güler bir halde görmek rahat ölü­me kızgın bir halde görmek, ölümün güçlükler içinde geleceğine işarettir. Azrail’i canını alırken görmek, ömrünün uzun olacağına, selam verir halde görmek, dünya belasından emin olmaya işarettir.

Rüyasında Azrail (A.S.) ile güreştiğini veya ona üstün (galip) geldiğini, yendiğini gören kimse, eğer hasta ise, hastalığından kurtulur şeklinde yorumlanır. Azrail (A.S.)’in kendisine galip (üstün) geldiğini, yendiğini gören kişi ise, vefat eder, ölür veya öleceğine işaretle yorumlanır.

Bazı yorumcular: Rüyasında Azrail (A.S.)’i gören kişi, güzel ve gerekli olan bir işe başlar veya lüzumlu bir işe girer şeklinde yorumlanır.

Rüyasında Azrail (Aleyhisselam)ı güler yüzlü (tebessümlü) bir vaziyette görmek, rüyayı gören kimsenin imanı ve sa­adetle, mutlu bir ölümle öleceğine işarettir.

Rüyasında Azrail Aleyhisselam’ın elini öptüğünü görmek, rüya sahibi kimsenin bir büyük mirasa konacağına işarettir.

Rüyada Azrail aleyhisselâm’ı güleryüzlü gör­mek, şehit olmaya ya da imanla ölmeye işârettir.

Rüyada Azrail aleyhisselâm’ı öfkeli bir halde görmek ise, tövbe etmeksizin ölmeye işârettir.

Hasta bir adamın rüyada Azrail aleyhisselâm ile görüşmesi ve onunla güreşip ona galip geldiğini görmesi, hastalıktan kur­tulmaya işârettir.

Rüyada Azrail aleyhisselâm ile güreşip ye­nilmek, ecelinin yaklaştığına, üzüntü ve kede­re işârettir.

Rüyada Azrail aleyhisselâm’ın elini öpmek, mirasa işârettir.

Rüyada Azrail aleyhisselâm’ın sûretine gir­mek, zorlu işleri başarmaya işârettir.

Yine rüyada Azrail aleyhisselâm’ı sûretine girdiğini görmek, insanlara galip gelmeye işâret eder.

Rüyada Azrail aleyhisselâm’ı bir yerde gezi­nirken görmek, toplumun her bireyini etkileyecek gelişme ve olaylara (ailesinden ayrılmaya, kıtlık olmasına, ziraat ve meyvelerde görülen âfetlere, cemiyeti dağıtmaya ve hiç bir kişiyi himayesi al­tında tutmamaya, binaların yıkılmasına, yangın çıkmasına, korkunç haberlere ve bunlara benzer şeylerin meydana gelmesine) delâlet eder.

Bazen rüyada Azrail aleyhisselâm’ı gör­mek, rüya sahibinin lüzumlu olan bir işe gir­mesine işârettir.

Yine rüyada Azrail aleyhisselâm’ı görmek, borçlara, kazancın durgunluğuna, işsiz kalma­ya ve çalışmamaya yorumlanır

 

Bir yanıt yazın