Rüyada Asma Görmek

Rüyada asmanın kesilmiş dal ve budağından almak, güzel bir kadından alınacak mala, asmada ki üzümü boşlukta görmek, güzel ve iyi bir kadına sahip olmaya, asmada kışın üzümler görmek, zengin bir kadına işarettir. Asmada ki üzümlerden koparmak, koparılan miktara göre, o kadın için malından yapılacak harcamaya işarettir. Asmayı yaprağı ile görmek, yükselmeye, asma dalların birbirine geçmiş görmek, evlenmek isteyenler için iyi bir evlilik yapmaya, asma çardağı görmek zengin ve güzel bir kadına, gören bir genç ve zengin bir erkekle evleneceğine, asma dikmek, servet ve şerefe nail olmaya, asmadan üzüm toplamak, bir kadın sayesinde mal sahibi olmaya, asma satın almak, zengin biriyle evlenmeye işarettir. Asma altında oturmak, müreffeh bir hayat için uzun ömürlü olmaya, asmayı kurumuş görmek, maddi bakımdan sıkıntıya düşmeye, asma  kabuğu, iyi hayırlı bir haber almaya işarettir. Asma kabuğu almak, koparmak, yemek, menfaat, kar, kazanç olarak yorumlanır.

Rüyada üzümlü bir asma görmek, rüyayı gören için hayatının huzur ve uyum içinde geçeceğine ve işlerinin yolunda gideceğine işaretle yorumlanır. Rüyada bir asmadan üzüm topladığını görmek, gönlüne göre bir evlilik yapılacağına veya miras yolu ile zenginliğe işaretle yorumlanır.

Asmayı yapraksız görmek, işlerin bozulacağına işarettir. Asma ağacı altında oturduğunu görmek, mutluluk içinde ve uzun ömürlü olmaya işaretle yorumlanır. Asma ağacını etrafa dağılmış görmek, bolluk bereket, bol rızk, servet ile tabir olunur. Büyük asma görmek, zengin kadınla yorumlanır. Asma çardağı görmek, zengin ve güzel kadınla yorumlanır. Asmadan bir şey koparmak, kadından mal elde etmek şeklinde tabir edilir.

Rüyasında asma diktiğini görmek, şan ve şerefe, ferah ve zenginliğe ulaşmaya (ermeye) işaretle yorumlanır.

Asma diktiğini fakat tutmadığını görmek, faydasız ve boş bir işle meşgul olunduğuna işarettir.

Rüyada asma satın aldığını görmek, yakında evleneceğine işaretle yorumlanır.

Kışın (mevsimsiz) asmada üzüm görmek, bu rüya, bir mal­dan zarar görüleceğine işarettir.

Mevsiminde meyveli (üzümlü) asma görmek, mutluluk ve zenginlik ve evlilik işaretidir, diye tabir olunur.

Rüyasında üzüm asmasını suladığını görmek, bekar ise, zengin bir hanımla evlenmek için bazı girişimlerde bulu­nacağına işaret eder şeklinde yorumlanır.

Rüyasında kendisine ait bir üzüm asması oluyormuş ol­duğunu, yani bir asmaya sahip olduğunu görmek, hanımı hamile ise, bir kız çocuğu dünyaya getireceğine, eğer be­kar ise, zengin bir hanımla evleneceğine işarettir.

Rüyasında kış mevsiminde üzümü olmayan bir asma (üzüm ağacı) görmek, fakir bir hanımla evleneceğine işaretle yorumlanır.

Kışın asmada üzümler olduğunu görmek, zengin bir hanı­ma işarettir. Bu üzümlerden kopardığını görmek, kopardı­ğı üzüm miktarı o hanımın malından faydalanacağına işarettir. Asma ağacını yapraklı bir halde görmek, yüksek mertebeye erişeceğine ve yararlı işlere işarettir.

Rüyasında asmanın dallarından su aldığını görmek, hanı­mın malından faydalanacağına işarettir. Rüyasında kış mevsiminde üzümlü asma görmek, zengin bildiği veya zengin olduğunu zannettiği fakat malı mülkü ziyan olmuş bir kadına işarettir. Veya bu kadınla evleneceğine işarettir.

Rüyasında başında asma (üzüm çubuğu) çıkmış olduğunu gören kişinin, başında yara ve çıban gibi şeylerin çıkacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada asma (üzüm çubuğu) görmek, din ve dünyaca menfaatli bir adama delâlet eder.

Yine rüyada görülen asma, hoşsohbet, varlıklı bir adama işâret eder.

Rüyada görülen asma, zengin bir hanıma da işâret eder.

Rüyada görülen yapraklı asma, din yoluyla hayır ve İyiliğe delâlet eder.

Rüyada asma diktiğini görmek, izzet ve şerefe işâret eder.

Rüyada mevsiminde üzüm bağı ve orada asmalar görmek, mutluluğa işârettir.

Mevsimi dışında üzüm asması ve onda üzümler görmek, öyle olmadığı halde varlıklı sanılan kimseye yorulur.

Rüyada bekâr bir kimsenin asma görmesi, evlenmesine yahut diğer hayırlara yorulur.

Rüyada kesilmiş asma dalı görmek, cimri bir kadından alınacak mala işâret eder.

Rüyada kışın asma ağacında üzümler gör­mek, zengin bir kadına işâret eder.

Rüyada görülen üzüm bağı, hizmet ehli, güzel ve zengin kadına işâret eder.

Rüyada üzüm bağı yahut asma çardağı görmek, zengin ve güzel bir kadına işârettir.

Rüyada asmayı mevsiminde budamak, şe­ref ve yüceliğe işâret eder.

Rüyada görülen bağ bekçisi, zengin bir memura işârettir.

Bir yanıt yazın